UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Roztahování uší

Roztahování uší

Problematiku roztahování ušních lalůčků podrobně řešíme v článku „Tunely a plugy do ucha“, přesto se stále častěji na online chatu setkáváme s otázkami jak konkrétně postupovat a jaké piercingové náčiní pro roztahování potřebujete. A protože dlouhé články už dnes téměř nikoho nebaví číst, připravili jsme pro vás velmi stručný návod jak v takovém případě postupovat.


Předně budete potřebovat dírku v ušním lalůčku. Je dobré, pokud vám ji udělá někdo, kdo má s roztahováním uší zkušenosti. Pokud totiž není umístění dírky správné, budete mít pravděpodobně při roztahování uší na větší velikosti problémy, případně požadovaného průměru nepůjde vůbec dosáhnout.

 

 

Pokud už dírku máte, je třeba sehnat si nějaké náčiní pro správné roztahování, k tomu nejlépe poslouží klasický roztahovák. Je lhostejné zda zvolíte rovný roztahovák (foto 1) či roztahovák ve tvaru spirály (foto 2). Funkce obou je naprosto stejná a jde tedy čistě o to, který tvar se vám více líbí. Nejpoužívanějším materiálem, ze kterého se roztahováky vyrábí je v dnešní době akrylát, je to lehký materiál který díky své hladkosti snadno lze vpravit do ušní dírky. Akrylát se nedá sterilizovat, protože nevydrží vystavení vysokým teplotám. Doporučujeme jej tedy aspoň omývat vlažnou vodou s antibakteriálním mýdlem. Pokud šáhnete po roztahováku z akrylu, tak neuděláte chybu. Velmi dobře se nám osvědčili ale i roztahováky z chirurgické ocele 316L (foto 3) a skla (foto4), které se dají snadno desinfikovat vyvařením a hlavně v počátcích roztahování a u čerstvých piercingů pomáhají vpich udržovat v dobré kondici. Pro pořízení roztahováku z akrylu je největším přesvědčovacím argumentem jeho příznivá cena.

 

 

Na počátku vždy doporučujeme postupovat při roztahování pouze o 1mm. Je tedy dobré zakoupit si roztahováky o průměru 2, 3, 4, 5 a 6 milimetrů. Potom už je dírka v ušním lalůčku uvolněnější a tak se dá postupovat po dvou milimetrech. Záleží, na jaký cílový průměr se chcete dostat, v nabídce máme roztahováky až do velikosti 24mm.

 

 

Pokud vpravujete roztahovák do ušní dírky, je většinou třeba postupovat pomalu a za použití nějakého lubrikantu. Dobře poslouží lékařská vazelína, či jelení lůj, pokud je ucho již zhojené, lze použít i libovolný krém na pokožku. Zasouvání by vás nikdy nemělo výrazně bolet. Platí, že je třeba postupovat pomalu. My vám doporučujeme roztahovat nejdříve maximálně o 1mm za měsíc, později o 2mm. Na diskuzích a facebooku se lidé často předhání, o kolik dokážou ucho za měsíc roztáhnout, zmiňují se i o centimetrech za měsíc, většinou si ale vymýšlí. Pokud ne, tak se jim může jejich spěch později vrátit v podobě vyhřezlé části kůže, nebo i klidně v přetrženém ušním lalůčku.

 

 

V procesu roztahování lze libovolně přecházet i na nošení tunelů a plugů odpovídajících průměrů.

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Roztahování uší - Rovný roztahovák
Rovný roztahovák
Roztahování uší - Zahnutý roztahovák - spirála
Zahnutý roztahovák - spirála
Roztahování uší - Roztahovák z chirurgické ocele 316L
Roztahovák z chirurgické ocele 316L
Roztahování uší - Roztahovák se skla
Roztahovák se skla