Pomůcky pro aplikaci piercingu

Pomůcky pro aplikaci piercingu

Dlouhodobě zastáváme názor, že pokud nemáte s piercingem dosud žádné zkušenosti, je lepší si zajít do piercingového studia a nechat si ho aplikovat tam. Velká část lidí ale preferuje provedení piercingu doma svépomocí, ať už je to z důvodu nižší ceny, nebo díky touze po troše dobrodružství a dokázání si že to zvládnu. Abychom vám domácí aplikaci usnadnili, zavádíme na vaše četná přání léty odzkoušené nástroje a pomůcky pro provedení piercingu v domácích podmínkách a mohli dodržet co možná nejlepší hygienické podmínky.


To nejdůležitější co budete pro provedení vpichu potřebovat je jehla, nebo též kanyla. Za dlouhá léta provádění piercingu jsme odzkoušeli mnoho různých značek a provedení, abychom nakonec definitivně zakotvili u značky B. Braun. Jehly jsou sice dražší než od méně známých výrobců, mají ale své přednosti, které vyšší cenu vyváží. Jehly jsou předně velmi ostré a plastová kanyla nemá tendence praskat. Navíc se jedná o bezpečnostní provedení, kdy se jehla po vytažení z kanyly zacvakne do bezpečnostního zámku a nehrozí, že byste o ni nechtěně poranili. Pro provedení piercingu si vystačíte s jedním ze dvou nabízených typů. Používáme hermeticky uzavřené jehly s kanylou s označením 14G, 16G a 18G, které se též dají rozlišit podle barvy jako šedá, zelená a oranžová. Uzavřené balení zaručuje sterilitu, na obalu je navíc vždy vyznačena doba možného použití. Zelená jehla s kanylou s označením 18G se používá pro vytvoření vpichu pro piercing o průměru drátu 1.2mm a menší. Šedá jehla s kanylou typu 16G se používá pro šperky o průměru drátu 1.6mm.

 

I pokud si piercing provádíte svépomocí v domácích podmínkách, je vhodné použít gumové rukavice. Velmi tím snížíte riziko možné infekce. Za tímto účelem máme v nabídce sterilní rukavice z přírodního kaučukového latexu. Rukavice jsou pudrované, aby vám piercing a aplikační nástroje neklouzali z ruky. Hermeticky uzavřené balení s vyznačeným datem spotřeby obsahuje vždy dva páry chirurgických rukavic.

 

Místo vpichu a jeho okolí je nutné před zákrokem vydezinfikovat. K tomu slouží jednorázové dezinfekční polštářky v uzavřeném obalu. Můžete s nimi vydezinfikovat i šperk, než ho do vpichu zasunete, tímto bude piercing alespoň očištěn, nenahradí to ovšem klasickou sterilizaci jakou vám před aplikací piercingu provede každý profesionální piercingový salon.

 

V sortimentu máme dále celou řadu profesionálních nástrojů na provádění piercingu vyrobených z chirurgické ocele 316L. Pokud se plánujete piercingu více věnovat, jistě je využijete a budou vám sloužit dlouhou dobu. Pokud ovšem víte, že si chcete provést jeden, nebo dva piercingy a tím končíte, je tu pro vás levná alternativa v podobě plastových nástrojů. V domácím prostředí splní to, co se od nich očekává, pro intenzivní použití v profesionálních či poloprofesionálních podmínkách se ale nehodí. Skladem máme plastové kleště s proříznutým očkem, které se dají použít na téměř každý piercing i plastové provedení kleští na otevírání piercingových kroužků a menším průměru drátu.

 

Dalším nástrojům pro provádění piercingu se věnujeme ve starším článku.

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Pomůcky pro aplikaci piercingu - jehla na piercing 16G
jehla na piercing 16G
Pomůcky pro aplikaci piercingu - šedá jehla s kanylou 16G
šedá jehla s kanylou 16G
Pomůcky pro aplikaci piercingu - zelená jehla na piercing s kanylou 18G
zelená jehla na piercing s kanylou 18G
Pomůcky pro aplikaci piercingu - kanyla na piercing
kanyla na piercing
Pomůcky pro aplikaci piercingu - plastové piercingové kleště
plastové piercingové kleště