UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Pomůcky pro aplikaci piercingu

Pomůcky pro aplikaci piercingu

Dlouhodobě zastáváme názor, že pokud nemáte s piercingem dosud žádné zkušenosti, je lepší si zajít do piercingového studia a nechat si ho aplikovat tam. Velká část lidí ale preferuje provedení piercingu doma svépomocí, ať už je to z důvodu nižší ceny, nebo díky touze po troše dobrodružství a dokázání si že to zvládnu. Abychom vám domácí aplikaci usnadnili, zavádíme na vaše četná přání léty odzkoušené nástroje a pomůcky pro provedení piercingu v domácích podmínkách a mohli dodržet co možná nejlepší hygienické podmínky.


To nejdůležitější co budete pro provedení vpichu potřebovat je jehla, nebo též kanyla. Za dlouhá léta provádění piercingu jsme odzkoušeli mnoho různých značek a provedení, abychom nakonec definitivně zakotvili u značky B. Braun. Jehly jsou sice dražší než od méně známých výrobců, mají ale své přednosti, které vyšší cenu vyváží. Jehly jsou předně velmi ostré a plastová kanyla nemá tendence praskat. Navíc se jedná o bezpečnostní provedení, kdy se jehla po vytažení z kanyly zacvakne do bezpečnostního zámku a nehrozí, že byste o ni nechtěně poranili. Pro provedení piercingu si vystačíte s jedním ze dvou nabízených typů. Používáme hermeticky uzavřené jehly s kanylou s označením 14G, 16G a 18G, které se též dají rozlišit podle barvy jako šedá, zelená a oranžová. Uzavřené balení zaručuje sterilitu, na obalu je navíc vždy vyznačena doba možného použití. Zelená jehla s kanylou s označením 18G se používá pro vytvoření vpichu pro piercing o průměru drátu 1.2mm a menší. Šedá jehla s kanylou typu 16G se používá pro šperky o průměru drátu 1.6mm.

 

I pokud si piercing provádíte svépomocí v domácích podmínkách, je vhodné použít gumové rukavice. Velmi tím snížíte riziko možné infekce. Za tímto účelem máme v nabídce sterilní rukavice z přírodního kaučukového latexu. Rukavice jsou pudrované, aby vám piercing a aplikační nástroje neklouzali z ruky. Hermeticky uzavřené balení s vyznačeným datem spotřeby obsahuje vždy dva páry chirurgických rukavic.

 

Místo vpichu a jeho okolí je nutné před zákrokem vydezinfikovat. K tomu slouží jednorázové dezinfekční polštářky v uzavřeném obalu. Můžete s nimi vydezinfikovat i šperk, než ho do vpichu zasunete, tímto bude piercing alespoň očištěn, nenahradí to ovšem klasickou sterilizaci jakou vám před aplikací piercingu provede každý profesionální piercingový salon.

 

V sortimentu máme dále celou řadu profesionálních nástrojů na provádění piercingu vyrobených z chirurgické ocele 316L. Pokud se plánujete piercingu více věnovat, jistě je využijete a budou vám sloužit dlouhou dobu. Pokud ovšem víte, že si chcete provést jeden, nebo dva piercingy a tím končíte, je tu pro vás levná alternativa v podobě plastových nástrojů. V domácím prostředí splní to, co se od nich očekává, pro intenzivní použití v profesionálních či poloprofesionálních podmínkách se ale nehodí. Skladem máme plastové kleště s proříznutým očkem, které se dají použít na téměř každý piercing i plastové provedení kleští na otevírání piercingových kroužků a menším průměru drátu.

 

Dalším nástrojům pro provádění piercingu se věnujeme ve starším článku.

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Pomůcky pro aplikaci piercingu - jehla na piercing 16G
jehla na piercing 16G
Pomůcky pro aplikaci piercingu - šedá jehla s kanylou 16G
šedá jehla s kanylou 16G
Pomůcky pro aplikaci piercingu - zelená jehla na piercing s kanylou 18G
zelená jehla na piercing s kanylou 18G
Pomůcky pro aplikaci piercingu - kanyla na piercing
kanyla na piercing
Pomůcky pro aplikaci piercingu - plastové piercingové kleště
plastové piercingové kleště