UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Piercingové nástroje

Piercingové nástroje

Dnes se podíváme na piercingové nástroje v naší nabídce, jako jsou závitníky, zavitníkové kleště, kleště na otevírání segmentů a BCR kroužků a další nástroje pro aplikaci piercingu. Přiblížíme vám k čemu a hlavně jak se jednotlivé pomůcky správně používají.


Závitníky a závitové kleště

 

Pokud jste trochu šikovní, většinou se dokážete bez těchto pomocníků obejít. Závit na plastové tyčce lze obvykle s trochou dovednosti vytvořit pomalým a opatrným našroubováním kovové kuličky odpovídajícího průměru závitu. Spousta zákazníků se ale bojí, že se jim závit nepodaří udělat, případně že dojde k jeho strhnutí. V takovém případě máte možnost zakoupit závitník, nebo speciální kleště na vytváření piercingových závitů. Tyto nástroje jsou určeny výhradně pro vytváření závitů na plastových součástech, dají se tedy použít například na teflon, bioplast, akrylát, bioflex atd.

 

 

Levnější variantou na pořízení je takzvaný závitník (foto 1). Jedná se tyčku z nerezové ocele, která má na každé straně vnitřní otvor, v níž je vytočen závit. Na jedné straně jde o průměr 1.6mm a na druhé 1.2mm. Plastovou tyčku přiložíte k otvoru s odpovídajícím průměrem a pomalu tyčku natočíte dovnitř. Tím dojde k vytvoření přesného závitu, na který je poté možné našroubovat kuličky z libovolného materiálu o odpovídajícím průměru závitu.

 

 

Druhou a o něco dražší variantou jsou speciální kleště z nerezové oceli na vytváření piercingových závitů (foto 2). Zde je závit přímo vysoustružen do čelistí kleští, jedná se opět o dva závity (foto 3) o průměru 1.6mm a 1.2mm. Plastovou tyčku jednoduše zasunete do jedné z vysoustružených drážek a následně už jen kleště zmáčknete. Tím dojde velmi rychle k vylisování přesného závitu o odpovídajícím průměru a délce.

 

 

Kleště pro otevírání BCR kroužků a segmentů

 

Největší průměry drátů u BCR kroužků se snažíme dodávat se šroubovací kuličkou, která lze snadno vyšroubovat pouze rukou, což vám ušetří spoustu námahy. Roztažení kruhů o průměru drátu například 10mm potřebuje totiž poměrně dost síly a tak je systém šroubování nesrovnatelně komfortnější. I když je totiž kruh potřeba roztáhnout třeba jen o milimetr, bez speciálních kleští nemáte v podstatě šanci masivní kruh roztáhnout. Obvykle se dá použít nějaké domácí nářadí, ale často si tím kroužky poškrábete, nebo se vám je nepodaří otevřít vůbec. Za tímto účelem máme v nabídce speciální kleště (foto 4). Jsou vyrobeny z nerezové oceli, technologií jakou se vyrábějí chirurgické nástroje. Jejich čelisti mají z vnější strany několik zahloubení, každý pár pro BCR kroužek či segment o jiném průměru. To tohoto zahloubení kroužek spolehlivě dosedne a nemá tendence vám z kleští sklouznout. Vzhledem k tomu že používáme kroužky s kuličkou uchycenou pomocí takzvaného klipu (foto 5), což je systém, kdy kulička na kroužek dosedne dvěma drobnými zahloubeními, stačí kleště pouze zmáčknout a kulička obvykle vypadne. Po nasazení piercingu opět kroužek trochu roztáhnete a kuličku nasadíte na konce kroužku. U malých průměrů drátu jde vyjmutí kuličky provést velmi snadno a je třeba postupovat lehce, aby nedošlo k přílišnému roztažení kroužku, u větších průměrů je vyžadováno více síly působící na kleště. Každopádně s těmito kleštěmi máte jistotu, že kroužek či segment až do průměru drátu 6mm nejen otevřete, ale i bezpečně zavřete a hlavně ho přitom nepoškodíte.

 

 

Otevírání a zavírání segmentů probíhá ve stejném duchu, jen systém uchycení pohyblivé části je trochu jiný než u kroužku (foto 6).

 

 

V nabídce máme i levnou plastovou variantu těchto kleští, ta se ale dá vzhledem k použitém materiálu použít pouze na menší kroužky. Kleště z nerezové oceli jsou několikrát dražší, při správném zacházení je ale jejich životnost téměř neomezená, navíc se dají sterilizovat v parních i horkovzdušných sterilizátorech, případně v domácích podmínkách převařit, což u plastové varianty nepřichází v úvahu.

 

 

Piercingové kleště pro Septum

 

Tyto kleště (foto 7) se používají téměř výhradně pro piercing nosní přepážky zvaný Septum, pro co je předurčuje jejich tvar. Rozevřené kleště přiložíte zespoda k nosní přepážce, tak aby po uzavření kleští přepážka zůstala mezi jednotlivými rameny. Tím se spojí obě části v jednu a vpich se provádí skrz vytvořenou "trubičku".

 


Univerzální piercingové kleště

 

Existuje mnoho druhů piercingových kleští (foto 8, 9, 10), liší se délkou, tvarem i velikostí oček, často se stejná provedení používají i mimo oblast piercingu, jako například v lékařství. Očka mohou být kulatá, trojúhelníková, ucelená i proříznutá... U mnoha piercingů zaručují kleště obecně přesnější a jistější aplikaci. Dají se použít na většinu druhů piercingu, přičemž záleží na každém piercerovi zda kleště používá či nikoliv a jaké provedení kleští případně preferuje. Někteří pierceři nepoužívají kleště vůbec, jiní téměř vždy, přičemž si kleště třeba ještě sami upravují, tak aby jim jejich provedení co nejvíce vyhovovalo při práci. Důležité vždy je jak aplikaci vnímá zákazník a aby byl finální výsledek práce bezchybný, to jestli toho docílíte s kleštěmi či bez nich není důležité.

 

Pro profesionální piercery i domácí nadšence máme i kompletní sadu nástrojů se kterou vás těžko něco zaskočí.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz©Zpět na články...
Piercingové nástroje - závitník na plastové tyčky
závitník na plastové tyčky
Piercingové nástroje - kleště na vytváření závitů
kleště na vytváření závitů
Piercingové nástroje - detail drážek pro vytváření závitů
detail drážek pro vytváření závitů
Piercingové nástroje - piercingové kleště na otevírání BCR kroužků a segmentů
piercingové kleště na otevírání BCR kroužků a segmentů
Piercingové nástroje - otevřený BCR kroužek
otevřený BCR kroužek
Piercingové nástroje - segment v otevřeném i zavřeném stavu
segment v otevřeném i zavřeném stavu
Piercingové nástroje - piercingové kleště pro Septum
piercingové kleště pro Septum
Piercingové nástroje - piercingové kleště s očkem
piercingové kleště s očkem
Piercingové nástroje - piercingové kleště s proříznutým očkem
piercingové kleště s proříznutým očkem
Piercingové nástroje - piercingové kleště s proříznutím očkem
piercingové kleště s proříznutím očkem
Piercingové nástroje - Catalog_21170294
Catalog_21170294