UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Piercingová poradna

Piercingová poradna

Někteří z vás si již všimli, že jsme začali používat online chat, kterým bychom vám chtěli pomoci při výběru zboží. Pokud tedy máte pochybnosti, zda jste si vybrali správně, či jakýkoli dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Informace ohledně vlastností a dostupnosti zboží vyřizujeme obratem. Pokud jde o složitější dotaz, který vyžaduje odpověď piercera, který není vždy po ruce, pošleme vám případnou odpověď mailem.


Často se na nás obracíte i s radami které s naším zbožím nesouvisí. Týkají se buď zboží, které jste koupili u jiného prodejce, případně problémů s piercingem který jste si provedli v domácích podmínkách. Obecně nemáme problém vám poradit, je-li to v našich silách i v těchto případech. Jsme ale eshop s piercingem, nikoli jen poradna, takže se nemůžeme opakovaně věnovat stejným pisatelům a den za dnem s nimi konzultovat například stav jejich hnisajícího piercingu, který vznikl v důsledku použití nesterilních nástrojů, nebo špatného provedení. Často se setkáváme s různými dotazy, které bychom zde rádi vypíchli a postupně doplňovali, právě proto, že se velmi často opakují a ne vždy je úplně dobře možné na ně vhodně odpovědět.

 

 

Udělal jsem si piercing, mám ho již delší dobu oteklý. Mám s ním jít k doktoru? – Skutečně nevíme. Vzhledem k tomu, že jsme piercing neprováděli a ani jeho aktuální stav neviděli, těžko vám smysluplně můžeme poradit, zda k lékaři jít či ne. U většiny piercingů je malý otok běžnou záležitostí, po online chatu však stav toho vašeho posoudit nedokážeme. Pro podporu hojení piercingu vám můžeme doporučit solný roztok, nebo sprej Prontolind, též je dobré použít antibakteriální mýdlo.

 

 

Kamarádka mi píchla piercing, myslíte, že je možné že ho píchla křivě? – Možné je všechno, opět jsme piercing neviděli a v případě že by skutečně byl provedený nevhodně, nezbývá nic jiného než jej vyndat a provést znovu a lépe.

 

 

Chci si udělat piercing, jak velký si mám koupit šperk? – Především vždy potřebujeme vědět, o jaký piercing se má jednat. Nepotřebujeme jeho odborný název, stačí popsat místo jeho provedení a zda máte již vybraný typ šperku, který chcete použít. Teprve potom vám můžeme říct jaké nejčastější typy a rozměry se používají. Přesto vždy platí, že každý člověk je jiný a nedá se většinou s přesností na milimetr doporučit optimální šperk. Zde je rozhodující váš odhad a případné měření.

 

 

Jaký kruh si mám koupit na piercing penisu Prince Albert (PA) a jak velkou dírku na něj vyříznout? – Potřebujeme vědět, o jaký piercing penisu se jedná, zda už jej máte a nosíte nějaký šperk, či zda si ho teprve plánujete udělat. Většinou se mylně domníváte, že pro nošení větších kruhů například o síle drátu 5mm, je potřeba si do penisu nějakým způsobem vyříznout díru, či ji roztáhnout tím že do nového vpichu kruh doslova narvete. Takhle to ale nefunguje, nebo to aspoň lidé, kteří mají rádi svůj penis, takhle nedělají. Vždy se postupuje tak, že se do standardního vpichu vkládá šperk o síle drátu většinou 1.6 až 2mm, poté co se piercing zhojí, je šperk vyměněn za tlustší. Takto se postupuje, až se dosáhne požadované síly drátu. Průměr kroužku se stanovuje dle rozměru penisu, obvyklý průměr kroužků používaných pro Prince Albert se pohybuje v rozmezí 12 až 18mm. Více se této problematice věnujeme v článku „mužský genitální piercing“.

 

 

Jaký druh roztahováku si mám vybrat? – Zde záleží čistě na vašich preferencích, vkusu a na tom kolik chcete do roztahováku investovat. Z hlediska tvaru odvede svou práci úplně stejně roztahovák ve tvaru spirály i rovný roztahovák. Do nového vpichu doporučujeme použít roztahovák z nerezové oceli nebo skla, i akrylát splní dobře svou funkci, jen se dá o něco hůře čistit. Opět je potřeba postupovat postupně a nelze do nového vpichu použít například roztahovák o průměru 30mm jak se někdy mylně domníváte.

 

 

Mohu s novým piercingem do moře? – Ano, mořská voda obecně piercingu prospívá a zkracuje obvykle dobu hojení. Je však třeba dávat pozor, aby se piercing dostával co nejméně do kontaktu například s pískem na pláži, který může být znečištěný.

 

 

Mohu s dřevěným tunelem nebo plugem do vody? – Ano, pokud je tunel vyroben z kvalitního dřeva, není přehnaně choulostivý na působení vody a občasným kontaktem s vodou mu neublížíte. Dobré je občas dřevo namazat, aby vodu odpuzovalo a odolávalo více slunečnímu záření.

 

 

Proč nestojí všechny velikosti roztahováků stejně? – Čím větší roztahovák, tím více použitého materiálu a většinou i menší počet prodaných kusů. Proto většina výrobců stupňuje ceny se vzrůstajícím průměrem roztahováku.

 

 

Usazuje se na tunelu či plugu ze dřeva též tolik mazu z uší jako na kovovém? – Ne, na plugu či tunelu ze dřeva se usazuje daleko méně mazu.

 

 

Chci začít s roztahováním uší. Mohu si koupit rovnou roztahovák o průměru 5mm abych ušetřil a nemusel kupovat i menší provedení? – Není bezpečné pokoušet se nový vpich hned roztahovat na větší průměry, může snadno dojít k natržení pokožky a poškození ucha. Nabízíme levné roztahováky z akrylu, které tento problém mohou vyřešit. Ideální je roztahovat postupně zvětšováním roztahováků po jednom milimetru, nebo maximálně po dvou milimetrech. Nejedná se o taktiku prodejců a výrobců piercingu jak prodat více roztahováků, ale o léty prověřený fakt.

 

 

Proč jsou tunely o průměru 50mm o tolik dražší než třeba 6mm? – Jeden z důvodů je, že čím větší tunel nebo plug, tím více použitého materiálu. To ale není z hlediska tvorby ceny to hlavní. Daleko více má na cenu vliv množství výrobků, které lze vyrobit a následně prodat. Tunelů o průměru 50mm se prodá mnohonásobně méně než tunelů o průměru 6mm. Důvod je prostý, drtivá většina lidí má tunely maximálně do rozměru 20 až 25 mm. Výrobce tak větší průměr prodává za vyšší cenu, aby se mu výroba vyplatila.

 

 

Mám septum piercing a nosím v něm činku. Chtěla bych ji nahradit kroužkem nebo podkovou, ale nevím, jakou velikost mám zvolit? – Nejčastěji se u žen používají velikosti 1.2x8, 1.2x10, případně 1.6x8, 1.6x10. U mužů se používají kroužky a podkovy o něco větší. První rozměr vždy značí sílu drátu a druhý průměr kroužku či podkovy.

 

 

Nosím v uchu roztahovák o průměru 6mm, když chci přejít na 8mm, bolí to a nedaří se mi větší roztahovák do ucha zasunout. – Předně je vždy dobré použít nějaký lubrikant, aby roztahovák dobře klouzal a zbytečně nedřel pokožku. Pokud i přesto nejde roztahovák aplikovat, doporučujeme rozšířit buď jen o jeden milimetr, nebo si koupit nějaký těžký roztahovák, plug či tunel ve stávající velikosti. Těžší šperk dírku uvolní a pomůže v jejím roztažení.

 

 

Koupila jsem si 3mm roztahovák ve tvaru spirály, průměr odpovídá, ale celkově se mi roztahovák zdá velmi malý. – Aby měl roztahovák tvar spirály, je jeho celková velikost určena průměrem tyčky. Čím větší průměr tyčky, tím větší celková velikost a mohutnost roztahováku. S velikostí pochopitelně úměrně roste i váha. Pro představu jsme přeměřili některé průměry roztahováků ve tvaru spirály, uvedené délky se mohou v jiných provedeních drobně lišit dle výrobce a způsobu zakřivení roztahováku. První údaj vždy značí průměr materiálu a druhý potom svislou délku celého roztahováku: 3mm – délka 1.5cm, 5mm – délka 2.5cm, 8mm – délka 3.0cm, 10mm – délka 3.6cm, 16mm – délka 4.9cm, 20mm – délka 5.9cm.

 

 

Chci si píchnout ret, jaký průměr kroužku mám zvolit? – Obecně vždy doporučujeme do nového piercingu tohoto typu použít nejdříve dostatečně dlouhou titanovou labretu a teprve po počátečním zhojení a ustoupení případného otoku výměnu za kroužek. Nejběžnější typ labrety, který používáme do nového piercingu má sílu tyčky 1.2mm a délku 8-10mm, v našem značení výrobků tedy 1.2x8mm, případně 1.2x10mm. Pokud byste za každou cenu chtěli použít hned piercingový kroužek, doporučujeme průměr drátu 1.6mm a průměr kroužku 10-12mm, slabší průměr drátu by se vám u nového vpichu mohl zařezávat do tkáně. U rozměrů piercingových šperků uvádíme nejběžnější používané typy a rozmezí, vždy však záleží na anatomii konkrétního člověka a podle toho je třeba rozměr šperku přizpůsobit.

 

 

Jaký typ šperku a jakou délku mám použít pro nový piercing jazyka? – Nejčastěji se pro nový piercing jazyka používají činky o průměru 1.6mm a délce 18 až 20mm. Po odeznění počátečního otoku se činky následně mění za kratší.

 

 

Jaký rozměr kroužku se používá pro piercing ucha zvaný Helix? – Helix je piercing horního okraje ucha, běžně se pro něj používají kroužky o vnitřním průměru 8mm, nebo 10mm.

 

 

Jaký rozměr šperku použít pro piercing ucha Tragus? – Pro čerstvě píchnutý Tragus se nejčastěji používají šperky o rozměru 1.2x8mm, pro zhojený piercing potom lze většinou použít kratší variantu 1.2x6mm. V nabídce máme i speciální činky pro tragus na jedné straně s kuličkou a na straně druhé s kamínkem.

 

 

Chci si koupit tři CBR kroužky, mám nárok na nějakou množstevní slevu? – Bohužel tři kusy jsou příliš malý odběr na dosažení množstevní slevy. Pokud budete potřebovat například 30ks kroužků na corset piercing, klidně se ozvěte a zkusíme vám udělat nějakou lepší nabídku.

 

 

Zajímá mne jak bolestivé je provedení piercingu Christina a jak dlouho se hojí. – Vnímání bolesti je u každého člověka odlišné a nedá se proto odpovědět jak bolestivý tento piercing je, vždy záleží na tom, kdo vám piercing provádí a jaké má zkušenosti. Pokud piercing provádí zkušený profesionál, je vše otázkou přibližně vteřiny a bolest při zákroku ani po něm není nijak nesnesitelná. Christina piercing je náročnější na hojení, které obvykle zabere několik měsíců. Doporučujeme nosit speciální šperky určené pouze pro Christinu, které naleznete v naší nabídce. Díky ohebné tyčce z bioplastu se piercing dobře hojí a je pohodlný na nošení.

 

 

Proč se ve čtrnácti denní lhůtě nedá vrátit použitý piercing, vyhýbáte se tak odpovědnosti za kvalitu vašeho zboží? – Odstoupit od kupní smlouvy ve čtrnácti denní lhůtě samozřejmě lze! Pokud se vám piercing opticky nelíbí, či se vám zdá, že jste zvolili rozměr, který by vám nevyhovoval, není nic snazšího než nám jej zaslat zpět a my vám vrátíme peníze, či zboží vyměníme za jiné. Způsob řešení situace vždy záleží na přání konkrétního zákazníka. Nutností ale je, aby byl piercing nepoužitý a tím pádem nebyl vyjmut ze svařeného sáčku. Použitý piercing je totiž kontaminovaný a může docházet k přenosu nemocí. Představte si například situaci, kdy si koupíte činku do jazyka, kterou by nám předtím vrátil použitou jiný zákazník, který ji používal v penisu a jako „bonus“ měl navíc žloutenku. Nic moc představa že? Z tohoto důvodu není možné použitý piercing brát zpět a v žádném případě není možné ho prodávat dalším zákazníkům. Toto omezení se týká výhradně vracení zboží ve čtrnácti denní lhůtě, reklamovat případné vady zboží máte samozřejmě možnost bez ohledu na to, zda již bylo použito nebo ne.

 

 

Nechal sem si ve studiu udělat piercing. Nyní mě bolí a hnisá, domnívám se, že mi byl proveden špatně. Poradíte mi, co mám s piercingem dělat, když vám zašlu aktuální fotky? – Bohužel neporadíme. Měli byste se vždy obracet na studio, nebo piercera který vám piercing prováděl, protože odpovědnost za jeho práci nemůžeme nést my, když s piercingem nemáme nic společného. Navíc dělat nějakou diagnózu z fotografie by bylo neprofesionální a navíc velmi nepřesné.

 

 

Co znamená označení 1.6 x 10mm u piercingu pupíku a jak veliké bývají kuličky? – První údaj (1.6) udává průměr drátu, druhý (10mm) potom vzdálenost mezi kuličkami. Čím větší vzdálenost, tím je většinou tyčka piercingu viditelnější. Proto část kupujících volí například délku tyčky 6 nebo 8mm, kdy jsou kuličky umístěny těsněji u sebe a tím více přiléhají k pokožce. Pro konkrétní výběr vždy záleží na tom, jak máte piercing píchnutý a jak máte v oblasti silnou kůži.  Velikost kuliček uvádíme vždy v detailu výrobku a většinou bývají označovány jako 5.0 mm / 8.0 mm, což znamená, že horní kulička má průměr 5mm a spodní 8mm.

 

 

Mohu si nechat udělat piercing pupíku, když jsem prodělala pupeční kýlu? – Obecně bývá většinou aplikace možná, záleží však na tom zda máte po kýle nějaké následky a jestli není pupeční šňůra příliš vystouplá a pupík není takzvaně obrácený. Piercing se zásadně neaplikuje do pupeční šňůry a neměl by na ní ani nijak výrazně tlačit. Vpich se provádí přes kožní řasu a podmínkou tedy navíc je aby byla dostatečně silná. U podobných případů vždy platí, že je nutné je posoudit osobně.

 


Před dvěma dny mi byl proveden piercing obou bradavek, ovšem v jedné bradavce je činka volná a je okolo místo, piercing je lehce cítit na dotek a ve druhé bradavce je úplně na těsno a piercing bolí i třeba jen na dotyk trička myslíte, že je to způsobeno tím že je činka ze začátku moc malá a tak se bradavka nemůže pořádně roztáhnout z otoku? - U nového piercingu je potřeba počítat s určitým otokem. Šperky by měl být vždy dostatečně dlouhý, aby na tkáň netlačil a zároveň ne přiliš dlouhý, aby nedocházelo třeba o zachytávání o oděv a podobně. Délku je třeba přizpůsobit akutální situaci a za finální vyměnit až po rozumném zhojení.

 

 

Mám si nechat piercing ucha nastřelit u doktora, nebo píchnout od piercera? – Pokud máte v dostupnosti nějaký slušný salon, doporučujeme zajít k piercerovi. Aplikace piercingu propíchnutím je daleko šetrnější ke tkáni než nastřelení. Výběr šperků, které se dají vložit do nastřelovací pistole navíc bývá omezený.

 

 

Poradíte mi, jak vysoko si musím píchnout septum piercing, aby mi z nosu koukali pouze kuličky od podkovy? – Na dálku vám nikdo seriózně na tento dotaz odpovědět nemůže. Každý člověk je uzpůsobený trochu jinak a neexistují tabulky, podle kterých by se dal piercing udělat. Dobrý piercer si s podobnou záležitostí snadno poradí, pokud si piercing děláte v domácích podmínkách, nezbývá než se postavit před zrcadlo a vše pečlivě naměřit.

 

 

Jaký šperk mám použít na čerstvý piercing bradavky? – Doporučujeme použít titanovou činku o průměru drátu 1.6mm. Délka činky se nedá odhadnout a je potřeba si bradavku změřit. Na začátek je vždy třeba použít delší činku, po opadnutí otoku se mění za kratší. Nedoporučujeme používat piercingové šperky o průměru drátu menším jak 1.6mm. U slabých průměrů může tkáň šperk vytlačit, až dojde k úplnému vypadnutí.

 

 

Je možné u vás koupit speciální šperky pro Christina piercing také s tyčkou o průměru 1.2mm? – Šperky s tyčkou z bioplastu  vyráběné speciálně pro Christina piercing dodáváme pouze s tyčkou o průměru 1.6mm. Pokud nutně cítíte potřebu použít průměr 1.2, můžete vybrat některý z univerzálních piercingů. My vám tento menší průměr pro Christina piercing vůbec nedoporučujeme používat, protože u značné části uživatelů má tendence vyrůstat a může dojít k úplnému vyloučení šperku z tkáně a to bez ohledu na použitý materiál. S variantou o průměru tyčky 1.6mm problémy nebývají.

 

 

Dokážete sehnat i jiné rozměrové varianty šperků než jsou na eshopu? – Určitě dokážeme, naše nabídka je velmi obsáhlá, přičemž dokážeme přibližně do 14ti dnů zajistit i netradiční a málo používané varianty a rozměry šperků. V eshopu většinou udáváme pouze nejpoužívanější varianty. Pokud tedy potřebujete něco speciálního, nebojte se zeptat. LEcos jsme schopni objednat, případně i vyrobit na zakázku.

 

 

Lze u piercingu pupíku odšroubovat obě kuličky? – U kovových piercingů (titan, chirurgická ocel 316L) do pupíku bez kamínku lze odšroubovat obě kuličky. Pokud má spodní kulička kamínek, je spojena s tyčkou na pevno a v tomto případě lze odšroubovat pouze menší z kuliček.

 

 

Dá se použít akrylový roztahovák do ucha ve tvaru spirály pro roztažení nosní přepážky? – Teoreticky se akrylová spirála použít dá, i když důvod pro který byla konstruována, je roztažení ušního lalůčku. Vzhledem ke špatné dostupnosti septa se vám ale jednak bude poměrně složitě nasazovat a roztažení bude i příliš rychlé. Doporučujeme používat spíše podkovy a kroužky, nejlépe titanové a postupně zvětšovat průměr drátu.

 

 

Podle čeho mám vybrat správnou velikost náhrdelníku Torques? - Základní pomůckou jak určit potřebný průměr náhrdelníku Torques je změřit si obvod krku. Údaj, který naměříte, vydělíte číslem 3.14, tím vám vyjde potřebný průměr. Doporučujeme k výslednému číslu připočítat 10-15mm podle toho zda si přejete mít náhrdelník více upnutý, nebo volnější. V případě že vám náhrdelník nebude velikostně vyhovovat, je možné jej vyměnit za jiný.

 

 

Co znamená údaj uvedený v popisu náhrdelníku? - U každého náhrdelník najdete vždy uveden jeho vnitřní průměr a sílu materiálu, ze kterého je vyroben. Jako příklad si vybereme označení 8 x 130mm – kulička 19mm. První údaj znamená, že náhrdelník je vyroben z drátu o průměru 8mm. Druhý údaj značí, že náhrdelník má vnitřní průměr 130mm. Třetí údaj vysvětluje, že náhrdelník je osazen kuličkami, které mají průměr 19mm.

 

 

Jak vybrat správnou velikost náramku? - Základní pomůckou jak určit potřebný průměr náramku Torques je změřit si obvod ruky v místě kde chcete náramek nosit. Údaj který naměříte vydělíte číslem 3.14, tím vám vyjde potřebný průměr. Doporučujeme k výslednému číslu připočítat 5-7mm podle toho zda si přejete mít náramek více upnutý, nebo volnější. V případě že vám náramek nebude velikostně vyhovovat, je možné jej vyměnit za jiný.

 

 

Když uvádíte rozměry činky, jedná se o celkovou délku včetně kuliček, nebo o délku samotné tyčky? – Délka vždy uvádí jen rozměr tyčky. Pokud má činka označení například 1.2 x 20mm, znamená to že průměr drátu je 1.2mm a délka tyčky je 20mm.

 

 

Mohu nějak urychlit hojení piercingu jazyka? – Určitě mu pomůžete správnou hygienou, častým čištěním zubů, nebo přímo použitím dezinfekčníhe spreje na piercing jazyka a jiných piercingů v okolí úst.

 

 

Jaký maximální průměr drátu dokážete na zakázku vyrobit? – Maximální průměr drátu pro výrobu zakázkových segmentů, podkov a kruhů je 14 milimetrů.

 

 

Chci si koupit náhradní kuličky na podkovu, kterou mám už několik let. Budou pasovat? - Pokud šperk nebyl koupen u nás, tak s velkou pravděpodobností nebudou. Z hlediska ceny se navíc většinou vyplatí koupit kompletní podkovu.

 

 

Jaký šperk doporučíte pro piercing malých stydkých pysků? - Pro začátek titanový koužek o rozměru například 1.6x10mm. Po zhojení lze šperk vyměnit za menší, či za jiný typ.

 

 

Před třemi měsíci jsem si nechal udělat piercing nosu. Dodnes mi někdy hnisá, okolí bývá oteklé a to i přesto že vpich pravidelně čistím. Chirurgickou ocel jsem vyměnil za šperk ze stříbra a nelepší se to. Můžete mi něco poradit? - Stříbro není vůbec vhodné do nezhojeného, nebo problematického piercingu. Doporučili bychom výměnu šperk uza kvalitní titan a používání spreje Prontolind.

 

 

Je možné u bioplastové labrety zkrátit délku a našroubováním kovové kuličky vytvořit závit? - Ano je, jen musí mít labreta a závit kuličky stejný průměr.

 

 

Mám piercing v nose (nostrilku). Je možné si ji v budoucnu vyměnit za kroužek? - Ano, je.

 

 

Mám týden nový piercing v pupíku a horní kulička mi zalézá dovnitř. - Je potřeba co nejdříve vyměnit tyčku piercingu za delší.

 

 

Chtěla bych si nechat píchnout piercing (septum) u doktora. Piercing si ale budu muset přinést sebou. Nemám ale zdání jakou tloušťku piercingu mám zvolit. - Můžete zvolit průměr 1.2 i 1.6.

 

Mám piercing v nose, vedle vpichu se mi udělala malá boulička, co s tím mám dělat? - Pravděpodobně půjde o nečistotu, nebo stroupek, který se dostal pod kůži. Kupte si Prontolind a pravidelně čistětě, mělo by to zmizet.

 

Jaký bych si měla koupit rozměr šperku pro čerstvý piercing madonna? - Nejčastěji se používá rozměr 1.2 x 9 - 10mm.

 

Kolem piercingu pupíku se mi udělala boulička. - Patrně jde o nečistotu co se dostala pod kůži. Piercing je nutné pravidelně čistit například sprejem Prontolind.

 

Chci si udělat piercing Helix, jaký mám použít šperk? - Vždy záleží na velikosti ucha. Nejčastěji se používá labreta 1.2 x 8, nebo kroužek o velikosti 1.2 x 9, či 1.2 x 10.

 

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©



Zpět na články...