UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Piercing mužských genitálií

Piercing mužských genitálií

Jedním z nejčastějších piercingů na mužském pohlaví je Prince Albert, často se můžete setkat i se zkratkou PA. Původ tohoto piercingu není příliš známý. V moderní době se o jeho rozšíření a zdokonalení techniky zasloužil Jim Ward, o kterém se můžete dočíst v samostatném článku. Jim Ward společně s Dougem Malloyem a Fakirem Musafarem vydávali též časopis o piercingu PFIQ. V jedné z piercingových brožur byly publikovány smyšlené příběhy o vzniku a historii genitálních piercingů, které měli toto začínající odvětví modifikace těla dále popularizovat a rozšířit o něm povědomí u široké veřejnosti. Piercing byl podle tohoto příběhu pojmenován po manželovi jménem Albert britské královny Viktorie.


Muži ve vysokých společenských vrstvách si v té době údajně nechávali propíchnout penis a zasadit do něj ocelový kroužek. Penis zavěsili pomocí kroužku na jakýsi háček, který byl umístěn na vnitřní straně kalhot. Mělo se tak zamezit vzniku viditelné boule, která byla ve společnosti nežádoucí. Tato historka je zcela smyšlená, ale uchytila se natolik, že se s ní jako historickým faktem dodnes setkáte i v oficiálních materiálech. Skutečnost je však daleko všednější. Za rozšířením tohoto jakož i dalších piercingů stojí především gay scéna, která s piercingem od sedmdesátých let dvacátého století masivně experimentovala.

 

Provedení piercingu Prince Albert spočívá v propíchnutí penisu přibližně ve výšce uzdičky směrem do močové trubice. Tento piercing mohou pohodlně nosit jak obřezaní tak i neobřezaní muži, při provádění vpichu je ale potřeba postupovat trochu odlišně.

 

I přes různé fámy, že moč je zamořená bakteriemi a hrozí tak u tohoto typu piercingu vysoká pravděpodobnost infekce, se ve skutečnosti tento piercing poměrně dobře hojí. Některým lidem může z počátku tento druh piercingu způsobovat problémy při močení až do té míry, že musí močit v sedu. Není to způsobeno únikem moči přes propíchnutou močovou trubici, ale stékáním moči po povrchu šperku. Tento jev značně závisí na typu a velikosti použitého šperku i na tom jak si na jeho nošení stihl majitel zvyknout.

 

Traduje se, že Prince Albert je velmi bolestivý typ piercingu kvůli množstvím nervových zakončení v penisu. Většinu uživatelů však aplikace tohoto typu piercingu nijak výrazně nebolí, intenzita bolesti se dá srovnat s ostatními piercingy. Aplikace piercingu na toto místo je pro některé uživatele nepříjemná spíše psychicky. Mezi nejvíce nošené šperky u tohoto piercingu patří BCR kroužky (Ball Closure Ring) viz foto 1, podkovy (CBB – Circular Barbells), segmenty viz. foto 2, nebo též banánky viz foto 3 v různých průměrech a tloušťkách drátu které se vyrábějí speciálně pro tento typ piercingu. Dlouhodobé nošení tohoto piercingu je pohodlné a nijak nebrání ani sexuálnímu styku. Při použití velkých průměrů a těžkých šperků ale již může některé uživatele šperk obtěžovat, v tomto případě může docházet k roztahování otvoru i samotného penisu. Nedoporučujeme používání šperků s menší tloušťkou drátu než 2mm. Menší průměry vás mohou při nošení "řezat" a snadno se o ně zatrhává.

 

Hojení je individuální, piercing většinou vypadá zhojený už po dvou týdnech, roztahování většími šperky však doporučujeme až po kompletním zhojení, ideálně až po několika měsících. Mužům s obřízkou se z důvodu snazší hygieny a menšího zapařování Prince Albert hojí lépe. Při hojení je třeba dbát na zvýšenou intimní hygienu, nedoporučujeme používat žádné hojivé masti ani alkoholové dezinfekce. V prvních dnech je dobré zcela vynechat sex a aspoň první měsíc doporučujeme při pohlavním styku používat kondom, vynechat navštěvování veřejných bazénů a rybníků z důvodu minimalizování rizika infekce.

 

 

Ampallang


Ampallang (foto 4) je typ piercingu který prochází horizontálně žaludem penisu, přičemž jsou možná dvě provedení vpichu, v obou se používají šperky typu činka (Barbell). První možností je vést vpich přes močovou trubici. Toto provedení se hojí lépe, než druhá varianta neboť moč vpich dezinfikuje. Další možností je vést piercing žaludem tak, že nedojde k průniku do močové trubice. Vzhledem k citlivosti žaludu patří tento piercing k těm bolestivějším. U obou provedení je hojení poměrně zdlouhavé a je třeba počítat s počátečními omezeními v sexu. Jako u každého piercingu je doba hojení opět odvislá od toho jak se o něj majitel stará, důležité je zejména nezanedbávat pravidelnou hygienu. Hojení trvá obvykle kolem čtyř měsíců, není ale neobvyklé že se někomu může tento genitální piercing hojit rok i více. Z počátku doporučujeme používat při sexuálním styku kondom, jednak z důvodu možného zatržení čerstvého piercingu a kvůli zamezení infekcí. Při volbě šperku je nutné počítat se zvětšením penisu při erekci a zvolit odpovídající délku šperku.

 

Apadravya


Apadravya je další druh mužského intimního piercingu který prochází vertikálně žaludem (foto 5). Tím se liší od piercingu Ampallang, který žaludem prochází horizontálně. Kombinace obou těchto piercingů se potom nazývá Magic Cross viz. foto 6. Piercing se obvykle provádí s mírným sklonem činky (Barbell) dopředu. Pokud je Apadravya provedená správně, obvykle je piercing velmi pohodlný a vzhledem k hloubce vpichu nemá tendence migrovat. Tento piercing pozitivně masíruje ženský pohlavní orgán a je mezi ženami považován za oblíbený. Pro správnou stimulaci je však potřeba zvolit šperk vhodné velikosti. Z hlediska hojení a délky šperku platí stejná doporučení jako u Ampallang. Vzhledem k tomu, že je tento typ piercingu vždy veden skrz močovou trubici a délka samotného vpichu bývá i o něco kratší než u Ampallangu, doba hojení je většinou díky tomu i kratší.

 

Frenum


Piercing typu frenum prochází uzdičkou penisu (foto 7). Jako šperk se nejčastěji používají činky (Barbell), BCR kroužky (Ball Closure Ring), či podkovy (Circular Barbells). Provedení tohoto typu piercingu patří mezi velmi málo bolestivé a velice rychle a dobře se hojí. Před případným roztahováním otvoru na větší průměr je však potřeba počkat minimálně několik týdnů. Uživatelé si chválí pozitivní stimulaci po provedení tohoto piercingu jak u sebe tak u sexuálního partnera. Co se týká hojení, tak je potřeba dodržovat podobná hygienická pravidla jako u většiny intimních piercingů.

 

 

Dydoe

 

Dydoe je typ mužského genitálního piercingu který prochází okrajem žaludu (foto 8). Tento piercing se obvykle provádí minimálně v páru. Předpokladem pro provedení tohoto piercingu je dostatečně vystouplý okraj žaludu, pokud tato podmínka není splněna piercing má často tendenci migrovat z důvodu nedostatku tkáně. Na tento piercing se nejčastěji používají činky (Barbell).

 

 

Hafada

 

Hafada (foto 9) je piercing, který se obvykle umísťuje vystředěný na přední straně šourku. Na fotografii však vidíte zároveň provedení na přední i boční straně šourku. Pro sexuální stimulaci nositele nemá žádný vliv a jedná se tak spíše o okrasu. Při vhodném výběru umístění a velikosti šperků může však tento druh piercing stimulovat citlivá místa vašeho sexuálního partnera. Šperky zde mohou být umístěny pod sebou to i v mnohonásobném počtu. Na tento typ piercingu se nejčastěji používají BCR koužky, činky (Barbell) a podkovy (Circular Barbells).

 

 

Guiche

 

Guiche (foto 10) je mužský intimní piercing který je umístěn horizontálně mezi šourkem a konečníkem. Ženský protějšek tohoto piercingu se nazývá Fourchette. Pro úspěšnou aplikaci a dobré hojení je třeba aby měl uživatel v těchto místech dostatek kožní tkáně. Po zhojení se poměrně často do těchto míst umísťují větší šperky aby docházelo k roztahování.

 

 

Pubic

 

Pubic piercing (foto 11) se umisťuje do míst, kde se horní část penisu setkává s tělem. Tento piercing jednak zatraktivňuje intimní partie a pokut se zvolí správná velikost a tvar šperku, může i pozitivně stimulovat klitoris sexuální partnerky. Nejčastěji se jako šperk používají činky (Barbell) či BCR kroužky. Pro zdárné provedení Pubic piercingu je nutné, aby měl uživatel v místě provedení dostatek tkáně. V opačném případně má tělo tendence tento piercing vytlačovat a hojení piercingu může být zdlouhavé.

 

 

Scrotal

 

Scrotal piercing je veden přes kůži šourku (foto 12). Může být proveden v jakékoliv konfiguraci šperků i rozestupech mezi nimi, nejčastěji se však Scrotal piercing provádí vystředěný na přední straně šourku. Může být prováděn jak vertikálně tak i horizontálně, vertikální provedení se ale vyskytuje podstatně méně. Na tento druh piercingu se dají použít rovné nebo zakřivené činky, podkovy i kroužky o různých průměrech a síle drátu. Pokud si vyberete velký a těžký šperk, je dobré zaměřit se na šperky z titanu, jsou totiž zhruba o polovinu lehčí než šperky z chirurgické ocele 316L. Díky tomu jsou snáze nositelné a majitele piercingu neobtěžují. Piercing šourku se poměrně dobře hojí, v době hojení je však dobré omezit činnosti a sportovní aktivity, při kterých by mohlo dojít k zatrhnutí.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Piercing mužských genitálií - Prince Albert Piercing
Prince Albert Piercing
Piercing mužských genitálií - Prince Albert Piercing
Prince Albert Piercing
Piercing mužských genitálií - Prince Albert Piercing
Prince Albert Piercing
Piercing mužských genitálií - Ampallang
Ampallang
Piercing mužských genitálií - Apadravya
Apadravya
Piercing mužských genitálií - Magic Cross
Magic Cross
Piercing mužských genitálií - Frenum
Frenum
Piercing mužských genitálií - Dydoe
Dydoe
Piercing mužských genitálií - Hafada
Hafada
Piercing mužských genitálií - Guiche
Guiche
Piercing mužských genitálií - Pubic
Pubic
Piercing mužských genitálií - Scrotal
Scrotal