UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Osleplé kamínky

Osleplé kamínky

Dnes se podíváme na to, proč někomu vydrží kamínek piercingu krásný mnoho let a jinému zajde během krátké doby.


U piercingových šperků se obecně setkáváme s dvěma druhy kamínků. Tím prvním je kousek obroušeného sklíčka, zasazeného ve šperku pomocí železných západek. Jako tomu je na první fotce u piercingu do bradavky. Kamínek tohoto typu sice není tak lesklý, ale jeho životnost je v podstatě neomezená. Když se po létech zašpiní, stačí ho dát do ultrazvukové čističky a je zase jako nový.

 

Druhý typ kamínku je na spodní straně potažen vrstvou materiálu, který odráží světlo, díky tomu kamínek vypadá daleko zářivěji. S tímto provedením přišla poprvé firma Swarovski, které jsme se v minulosti věnovali v jiném článku. Zářivost kamínku je vykoupena o něco nižší životností, která se u jednotlivých uživatelů může výrazně lišit. Časem totiž může dojít k zmatnění odrazivé vrstvy, nebo i k jejímu oloupání. Vrstva může reagovat s určitými druhy krémů a další kosmetiky a to někdy poměrně rychle. Zmatněním nebo oloupáním odrazivé vrstvy dojde ke zmenšení lesku kamínku a kamínek takzvaně oslepne. Může též i zmatnět, nebo změnit svou původní barvu.

 

Velmi oblíbené provedení je v současnosti kamínek, nebo řada kamínků zalitá v průhledném materiálu viz. třetí obrázek čirého piercingu do pupíku. Toto provedení má nesporné výhody. Kamínky se nezanáší prachem a nečistotami, povrch je naprosto hladký a tak nedochází k zatrhávání o oděv. Vzhledem k tomu že je horní průhledná vrstva tvořena plastem, může při kontaktu s některými látkami docházet k její degradaci. Vrstva může zažloutnout či zmatnět a to zejména po kontaktu s některými krémy, líčidly a dalšími chemickými přípravky. Též jí nesvědčí solárium a samoopalovací krémy.Zpět na články...
Osleplé kamínky - _MXX6216a
_MXX6216a
Osleplé kamínky - spodní strana kamínků potažena odrazivou vrstvou
spodní strana kamínků potažena odrazivou vrstvou
Osleplé kamínky - kamínky zalité v průhledném akrylu
kamínky zalité v průhledném akrylu