UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Piercingové šperky s komponenty Swarovski

Piercingové šperky s komponenty Swarovski

Do naší nabídky jsme zařadili některé piercingové šperky vyrobené z krystalů značky Swarovski. V tomto článku se podíváme na historii této dnes už legendární šperkařské firmy s více než stoletou historií a vysvětlíme si rozdíl mezi pojmy Swarovski a Swarovski Elements.


Historie společnosti Swarovski začala roku 1862 v Jiřetíně pod Bukovou , poblíž Jablonce nad Nisou. Zde se tohoto roku narodil Daniel Swarovski, který se vyučil uměleckým pasířem u albrechtické firmy Gebrüder Feix. Zástupci firmy vyslali mladého Daniela Swarovského do Vídně, kde se výrobou bižuterie zabývalo několik mistrů. Swarovski od nich převzal zkušenosti a technické znalosti pro výrobu šperků. Na technické výstavě ve Vídni se Swarovski potkal s českým vynálezcem Františkem Křižíkem, který tam instaloval elektrické osvětlení. Toto setkání s legendárním vynálezcem bylo pro Daniela Swarovského inspirací pro zahájení vývoje stroje na broušení šatonů poháněného elektrickou energií.

 

V roce 1892 nechal Swarovski svůj stroj patentovat a začal s vlastní výrobou. Pro získání potřebného kapitálu do výroby vložil finance jeho zákazník z Francie Armand Kosmann. Swarovski se přesunul do rakouského města Wattens, poblíž Innsbrucku, kde si pronajímá bývalé továrny. Následně je zde vybudována vlastní vodní elektrárna na řece Inn, která je svým průtokem schopna hnát generátor potřebný pro výrobu elektrické energie a pokrytí výroby.

 

V roce 1895 Swarovski zakládá vlastní podnik na výrobu šperků a bižuterie, která se velmi brzo prosazuje na trhu, zejména díky výrobě šatonů. Šaton je umělý skleněný kamínek s diamantovým brusem, spodní částí opatřenou stříbrným zrcadlem a lakovaným povlakem. Díky tomu vyniká tento druh kamínku velkou zářivostí a leskem. Společnost vyváží šperky do Německa, USA a Velké Británie.

 

V roce 1900 firma kupuje pronajatou továrnu a vyvíjí úsilí o získání vlastní sklárny, aby byla soběstačná z hlediska dodávek surového skleněného materiálu, který se dováží z Jablonecka. V roce 1913 se společnost stává soběstačnou i v dodávkách materiálu.

 

V roku 1999 založil Swarovski společný podnik s firmou Golay a vznikla značka Signity, která dnes obchoduje s přírodními a syntetickými drahými kameny, známými jako Swarovski komponenty. V roce 2006 odkoupil koncern Swarovski veškeré podíly společnosti Signity, čímž se stal jejím jediným vlastníkem.

 

Swarovski vyrábí širokou paletu křišťálových komponentů Swarovski Elements, nebo též i Swarovski Components, které slouží mnoha návrhářům šperků a oděvů. Jsou používány i ke zdobení různých módních doplňků, nebo i mobilních telefonů, notebooků, symbolů značek jako jsou například Mercedes, BMW, VW, Audi a dalších.

 

V dnešní době společnost Swarovski zaměstnává více jak 25 tisíc lidí po celém světě a je lídrem ve výrobě skleněných šperků.

 

V českých internetových obchodech je často mylně i záměrně zaměňován pojem Swarovski a Swarovski Elements. Výrobky Swarovski se téměř výhradně prodávají pouze ve vlastních buticích a to pod označením Swarovski. Výrobce k nim vždy dodává certifikát pravosti a celá výroba probíhá za dohledu mateřské firmy. Všechny tyto šperky jsou vždy označeny symbolem labuti.

 

Výraz Swarovski Elements či Components však značí, že na výrobu šperku byly použity vysoce kvalitní kamínky, které jsou proslulé svým vysokým a dlouho trvajícím leskem či součásti vyrobené firmou Swarovski. Kromě těchto komponent se však firma Swarovski na další výrobě nepodílí a neprodává tak tyto výrobky logicky pod svou značkou. Nutno říci, že i díky tomu jsou výrobky z komponent Swarovski znatelně levnější, i když vykazují vysokou kvalitu, o které se můžete přesvědčit i u nás, například u kroužků Septum či banánků, které jsme nově zařadili do naší nabídky.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Piercingové šperky s komponenty Swarovski - Septum piercing
Septum piercing
Piercingové šperky s komponenty Swarovski - Septum piercing
Septum piercing
Piercingové šperky s komponenty Swarovski - Septum piercing
Septum piercing
Piercingové šperky s komponenty Swarovski - Septum piercing
Septum piercing
Piercingové šperky s komponenty Swarovski - Septum piercing
Septum piercing