UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Piercing ženských genitálií

Piercing ženských genitálií

V tomto článku se budeme věnovat piercingu ženských genitálií, jehož obliba v posledních letech rapidně roste. Pro tento piercing se uživatelé nejčastěji rozhodují, protože chtějí novým šperkem ozvláštnit svůj sexuální život, či zvýšit estetiku svých intimních partií. Poměrně často jde přitom o uživatele, kteří jinak s piercingem ani tetováním nemají žádnou zkušenost a intimní piercing zůstane jejich jedinou piercingovou ozdobou. Pokusíme se vás seznámit s nejčastějšími druhy ženského intimního piercingu, poradíme z jakého materiálu šperk vybrat a jak o intimní piercing pečovat. Před aplikací intimního ženského piercingu je třeba zvážit, který typ piercingu zvolit, neboť anatomie intimních partií je u každé uživatelky velmi odlišná a někdy není prakticky možné daný typ piercingu provést.


 

 

Christina


Christina piercing (foto 1) byl poprvé proveden v roce 1990 a dostal jméno podle jeho první nositelky. Zajímavostí je že za jeho prvním provedením stojí Tom Brazda který se narodil v Československu. Tento piercing nepomáhá vzhledem ke svému umístění v sexuální stimulaci a slouží pouze jako ozdoba. Ideální je pro tento piercing použití christina banánku z bioplastu, neboť je pružný a  mnohem praktičtější oproti kovovým banánkům, nejen při hojení, ale i na běžné nošení po zhojení. V posledních letech je o něj velký zájem, i když je doba jeho zhojení mnohem delší, než u většiny ostatních intimních piercingů. Doba kompletního zhojení je v řádech několika měsíců, a péče o něj je podobná, jako např. u piercingu obočí, nebo pupíku.

 

 

Horizontal Hood a Vertical Hood

 

Dalším z velice oblíbených  intimních piercingů je Horizontal Hood (foto 2) a Vertical Hood (foto 3 a 4). Vpich je poměrně krátký a je veden skrz kapuci nad klitorisem. Většina lidí tento piercing mylně nazývá jako piercing "klitorisu" (který však není zdaleka tak běžný). Nejčastější šperky používané u tohoto typu piercingu jsou kroužky (BCR, podkovy, nebo segmenty), nebo činky (barbell). Šperky jsou v těsném kontaktu s klitorisem a u některých žen dochází k pozitivní stimulaci při sexuálním styku, pro jiné jde naopak pouze o ozdobu a na jejich sexuální život a citlivost šperk žádný vliv nemá. Hojení je většinou velmi rychlé, piercing vypadá zhojený již po dvou až třech týdnech, ale kompletní zhojení je až po několika týdnech.

 

 

Labia


U tohoto piercingu rozlišujeme vnější a vnitřní provedení. Vnější Labia piercing je proveden skrz velké stydké pysky (foto 5). U tohoto typu je ideální použití různých typů kroužků. Co se týká péče a hojení, je opět podobné jako u Christiny. Vnitřní Labia se provádí do malých stydkých pysků (foto 6). Doba hojení tohoto typu piercingu velmi krátká, většinou již po několika dnech vypadá jako zhojený, ale kompletní zhojení trvá i několik týdnů. Pro tento druh piercingu se nejčastěji používají kroužky v různých průměrech a množstvích, v poslední době vzrůstá i obliba aplikace tunelů. V případě že jsou šperky umístěny naproti sobě v páru, je možné jejich uzamčení podobně jako u pásu cudnosti.

 

Princess Albertina


Dalším z ženských genitálních piercingů je Princess Albertina. Vpich vstupuje močovou trubicí a vychází nad spodním okrajem poševního vchodu. Je to relativně netradiční piercing s malým výskytem, jehož aplikace je poměrně obtížná, protože místo vpichu je relativně hluboko ve vagíně a je obklopeno malými stydkými pysky. Tkáň při aplikaci tohoto piercingu nelze uchopit do kleští, takže záleží pouze na zručnosti piercera. Tento piercing vyžaduje, aby jeho nositelka měla dostatečně velký průměr močové trubice, aby nedošlo k jejímu úplnému zablokování, a následnému ztížení močení. Některé uživatelky tento piercing extrémně stimuluje a intenzivně zvyšuje pocity při masturbaci či sexuálním styku, protože v místě vpichu je mnoho nervových zakončení. Piercing tohoto typu ale může díky svému umístění zvýšit riziko infekce močového měchýře.

 

Nefertiti


Nefertiti, je ženský intimní piercing, který dostal název podle Egyptské královny. Je v podstatě kombinací Vertical hood a Christina piercing. Vpich je relativně dlouhý (používá se činka až 50 mm dlouhá, ať kovová, nebo ideálněji z bioplastu), jeho začátek je shodný s Christinou, zatímco dole vystupuje obvykle těsně nad klitorisem. Tento piercing je považován za bezpečnější oproti piercingu Isabella, protože neprochází skrz (pod) klitoris. Ne každý piercer je ochoten tento piercing provést vzhledem k délce vpichu a nemožnosti uchopení do kleští. Vzhledem k délce vpichu může být hojení tohoto piercingu poměrně dlouhé a náročné.U hojení všech typů ženského intimního piercingu platí podobná doporučení. Intimní piercingy se hojí poměrně rychle, pokud je dodržováno pár základních pravidel. V době hojení je žádoucí zvýšit intenzitu osobní hygieny. Nedoporučujeme místa vpichu mazat žádnými hojivými mastmi ani čistit alkoholovými dezinfekcemi. Je též nutné vyhýbat se veřejným koupalištím, kde hrozí zvýšená možnost infekce. Po aplikaci šperku je nejprve nutné si na přítomnost šperku zvyknout, proto je na místě větší opatrnost například při sexu či oblékání, aby nedošlo k zatržení a podráždění piercingu.

 

 

 

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Piercing ženských genitálií - Christina Piercing
Christina Piercing
Piercing ženských genitálií - Horizontal Hood
Horizontal Hood
Piercing ženských genitálií - Vertical Hood
Vertical Hood
Piercing ženských genitálií - Vertical Hood
Vertical Hood
Piercing ženských genitálií - Labia vnější
Labia vnější
Piercing ženských genitálií - Labia vnitřní
Labia vnitřní