piercing pupíku
akrylové plugy
piercing ucha
piercing bradavek
piercing
piercing nosu
akrylové tunely
piercing nosu
piercing
piercing nosu
www.sububi.cz

Typy piercingových kroužků

Typy piercingových kroužků

Kroužky jsou nejznámějším typem piercingových šperků a dají se použít při různých variantách piercingů uší, nosu, obočí, rtu, bradavek, pupíku a piercingů v intimních partiích. Vyrábějí se v mnoha velikostech a tloušťkách z různých typů materiálů. Pro jejich výrobu je používáno nejen různých typů kovů a jejich slitin (chirurgická ocel, titan, niobium, implantatium ap.), tak i plastů a syntetických materiálů (akryl, bioplast, healium...), ale také přírodních materiálů (dřevo, kost, rohovina), viz. foto 1.


Piercingové kroužky mají různé typy uzavírání:


Nejběžnější je typ BCR (Ball Closure Ring), viz. foto 2. U tohoto typu je použita jako uzavírání kulička, která má po stranách dvě zahloubení-díky nim drží jako klip v kroužku, viz. foto 3. U tohoto typu kroužku může být použito jako zavírání nejen kuličky, ale spousta jiných ozdob různých tvarů, které jsou vždy použity jako klip a je s nimi kroužek uzavřen. U typu BCR je však při nasazování většinou potřeba použít piercingové kleště na otevírání těchto kroužků, zvláště u velmi malých průměrů, nebo u velkých kruhů větších tlouštěk drátu. Existují i varianty, kdy je kulička přidělána pevně ke kroužku a při nasazování je nutné kroužek lehce vyhnout do strany a následně po nasazení narovnat zpět do původního tvaru. Tento typ se však vyrábí pouze ve velmi malých tloušťkách drátu-0,8mm, 1mm, 1,2mm, viz. foto 4 (u této varianty uzavírání jsou vyráběny i kroužky bez kuličky, které po uzavření vypadají jako typ segment). Existují i kroužky s jednou kuličkou, která však není do kroužku vsazená jako klip, ale šroubuje se závitem do kroužku (tento typ uzavírání se používá u kroužků větší tloušťky drátu-od 3mm až do 19mm, neboť u extrémně silných kruhů je to jediný možný způsob uzavření), viz. foto 5.


Druhým nejčastějším typem piercingových kroužků je CBB (Circular Barbells), viz. foto 6. U tohoto typu je standardně použito dvou kuliček (nebo hrotů, kostek a jiných tvarů a typů), které jsou na kroužek na obou jeho koncích našroubovány, viz. foto 7. Výhodou u tohoto typu uzavírání je, že není k nasazování potřeba žádných speciálních nástrojů, a to ani u kruhů větších tlouštěk drátu.
Dalším používaným typem je tzv. segment, viz. foto 8. Tento typ piercingového kroužku na první pohled vypadá, že se jedná o celistvý kruh. Pro jeho nasazení je nutné vyjmout jednu jeho část, která je vsazena podobně jako kulička u BCR. Na vyjímatelné části kroužku (segmentu) jsou malé čepy, které po vsazení zapadají do otvorů navrtaných v kroužku. Pro nasazování tohoto typu piercingového kroužku je nutné ve většině případů použít stejného postupu a nástrojů jako u BCR (výhodou u těchto typů je, že se při nošení nemůže šperk nechtěně samovolně otevřít). U segmentů větší tloušťky (nad 6mm-15mm tl. drátu) se používá kvůli snazšímu otevírání také varianta, kdy je vyjímatelný segment zajištěn pomocí malého šroubu, který je zapuštěn zboku do kroužku, viz. foto 9. V tomto případě se již nemusí používat speciální otevírací kleště, neboť v tloušťkách od 8mm do 15mm drátu, by bylo nasazování i s těmito kleštěmi prakticky nemožné.


Sériově se vyrábí piercingové kroužky od tloušťky drátu 0,6mm až po 19mm, viz. foto 10.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Typy piercingových kroužků - piercingové kroužky
piercingové kroužky
Typy piercingových kroužků - piercingové kroužky
piercingové kroužky
Typy piercingových kroužků - otevřený BCR kroužek
otevřený BCR kroužek
Typy piercingových kroužků - piercingové kroužky
piercingové kroužky
Typy piercingových kroužků - piercingové kroužky
piercingové kroužky
Typy piercingových kroužků - CBB kroužky
CBB kroužky
Typy piercingových kroužků - CBB kroužek
CBB kroužek
Typy piercingových kroužků - segment
segment
Typy piercingových kroužků - šroubovací segment
šroubovací segment
Typy piercingových kroužků - piercingový kroužek
piercingový kroužek
Všechna práva vyhrazena ©2017 Anchor-Piercing.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.