UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Typy piercingových kroužků

Typy piercingových kroužků

Kroužky jsou nejznámějším typem piercingových šperků a dají se použít při různých variantách piercingů uší, nosu, obočí, rtu, bradavek, pupíku a piercingů v intimních partiích. Vyrábějí se v mnoha velikostech a tloušťkách z různých typů materiálů. Pro jejich výrobu je používáno nejen různých typů kovů a jejich slitin (chirurgická ocel, titan, niobium, implantatium ap.), tak i plastů a syntetických materiálů (akryl, bioplast, healium...), ale také přírodních materiálů (dřevo, kost, rohovina), viz. foto 1.


Piercingové kroužky mají různé typy uzavírání:


Nejběžnější je typ BCR (Ball Closure Ring), viz. foto 2. U tohoto typu je použita jako uzavírání kulička, která má po stranách dvě zahloubení-díky nim drží jako klip v kroužku, viz. foto 3. U tohoto typu kroužku může být použito jako zavírání nejen kuličky, ale spousta jiných ozdob různých tvarů, které jsou vždy použity jako klip a je s nimi kroužek uzavřen. U typu BCR je však při nasazování většinou potřeba použít piercingové kleště na otevírání těchto kroužků, zvláště u velmi malých průměrů, nebo u velkých kruhů větších tlouštěk drátu. Existují i varianty, kdy je kulička přidělána pevně ke kroužku a při nasazování je nutné kroužek lehce vyhnout do strany a následně po nasazení narovnat zpět do původního tvaru. Tento typ se však vyrábí pouze ve velmi malých tloušťkách drátu-0,8mm, 1mm, 1,2mm, viz. foto 4 (u této varianty uzavírání jsou vyráběny i kroužky bez kuličky, které po uzavření vypadají jako typ segment). Existují i kroužky s jednou kuličkou, která však není do kroužku vsazená jako klip, ale šroubuje se závitem do kroužku (tento typ uzavírání se používá u kroužků větší tloušťky drátu-od 3mm až do 19mm, neboť u extrémně silných kruhů je to jediný možný způsob uzavření), viz. foto 5.


Druhým nejčastějším typem piercingových kroužků je CBB (Circular Barbells), viz. foto 6. U tohoto typu je standardně použito dvou kuliček (nebo hrotů, kostek a jiných tvarů a typů), které jsou na kroužek na obou jeho koncích našroubovány, viz. foto 7. Výhodou u tohoto typu uzavírání je, že není k nasazování potřeba žádných speciálních nástrojů, a to ani u kruhů větších tlouštěk drátu.
Dalším používaným typem je tzv. segment, viz. foto 8. Tento typ piercingového kroužku na první pohled vypadá, že se jedná o celistvý kruh. Pro jeho nasazení je nutné vyjmout jednu jeho část, která je vsazena podobně jako kulička u BCR. Na vyjímatelné části kroužku (segmentu) jsou malé čepy, které po vsazení zapadají do otvorů navrtaných v kroužku. Pro nasazování tohoto typu piercingového kroužku je nutné ve většině případů použít stejného postupu a nástrojů jako u BCR (výhodou u těchto typů je, že se při nošení nemůže šperk nechtěně samovolně otevřít). U segmentů větší tloušťky (nad 6mm-15mm tl. drátu) se používá kvůli snazšímu otevírání také varianta, kdy je vyjímatelný segment zajištěn pomocí malého šroubu, který je zapuštěn zboku do kroužku, viz. foto 9. V tomto případě se již nemusí používat speciální otevírací kleště, neboť v tloušťkách od 8mm do 15mm drátu, by bylo nasazování i s těmito kleštěmi prakticky nemožné.


Sériově se vyrábí piercingové kroužky od tloušťky drátu 0,6mm až po 19mm, viz. foto 10.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Typy piercingových kroužků - piercingové kroužky
piercingové kroužky
Typy piercingových kroužků - piercingové kroužky
piercingové kroužky
Typy piercingových kroužků - otevřený BCR kroužek
otevřený BCR kroužek
Typy piercingových kroužků - piercingové kroužky
piercingové kroužky
Typy piercingových kroužků - piercingové kroužky
piercingové kroužky
Typy piercingových kroužků - CBB kroužky
CBB kroužky
Typy piercingových kroužků - CBB kroužek
CBB kroužek
Typy piercingových kroužků - segment
segment
Typy piercingových kroužků - šroubovací segment
šroubovací segment
Typy piercingových kroužků - piercingový kroužek
piercingový kroužek