UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Těhotenský piercing

Těhotenský piercing

Do naší nabídky jsme zařadili nový typ piercingu, který uvítají všechny nastávající matky a to jak před porodem tak i po něm. Je to tedy dobrá příležitost popsat vám k jakým změnám z hlediska piercingu v těhotenství dochází a že není vůbec nutné se piercingu vzdávat, přičemž nedojde k ohrožení zdraví vašeho ani dítěte, jak se často v různých článcích lze na internetu dočíst.


O piercingu v pupíku během těhotenství existuje mnoho mýtů a pověr, můžeme se setkat například s tvrzeními, že piercing může poškodit plod, či kvůli němu mohou vzniknout strie. Drtivá většina těchto zaručených zpráv se však nezakládá na pravdě. Každý piercing je individuální, hodně záleží na tom, jak pupík vypadal před těhotenstvím. Jestli byl pupík například vystouplý, nebo hluboký, zda je nositelka piercingu hubená, nebo obézní a podobně. Nejen od toho se odvíjí vývoj piercingu během těhotenství.

 

 

U některých žen, spíše u těch obézních, nebo s mělkým pupíkem se může stát, že se vlivem zvětšujícího se břicha kůže tolik napíná, že je nutné piercing někdy i poměrně brzo vyměnit za delší. Výměnu lze provést ideálně právě za použití těhotenského piercingu z lékařského bioplastu, který je nejen dostatečně dlouhý a dá se libovolně zkracovat ale jeho tyčka je i ohebná a tudíž se snadno přizpůsobí aktuálnímu tvaru pupíku. Po skončení těhotenství se ve většině případů dá tento banánek zkrátit na původní velikost, kterou nositelka používala před těhotenstvím.

 

 

Z vlastní zkušenosti známe i mnoho žen, u nichž během těhotenství nedošlo k výraznému natahování kůže kolem pupíku a mohly tak nosit standardní šperk, aniž by muselo dojít k výměně za delší a jakkoliv by negativně docházelo k ovlivňování těhotenství. Ve všech případech je však nutné piercing krátce vyndat při lékařských vyšetřeních (SONO) a při samotném porodu kdy to vyžadují lékaři.

 

 

Některé ženy mají obavy, že pokud mají piercing pupíku tak v jeho okolí může dojít ke vzniku strií. Skutečnost je ovšem taková, že piercing vznik strií nijak neovlivňuje. Pokud máte ke vzniku strií dispozice, udělají se vám a na tom zda máte, či nemáte piercing v pupíku, vůbec nezáleží.

 

 

Tím že se jedná pouze o piercing kožní řasy, nemůže dojít k žádným zdravotním komplikacím během porodu ani negativnímu vlivu na dítě. Důležité je sledovat aktuální stav pokožky a vždy přizpůsobit velikost a tvar šperku tak, aby nikde netlačil a jeho nošení nebylo nepříjemné. Pokud přes veškerou opatrnost dojde k poranění piercingové dírky, je třeba se o ni starat stejně jako v případě nového piercingu, aby se zamezilo riziku vzniku případné infekce.

 

 

Spousta žen nemá po porodu břicho již v takovém stavu jako před ním a proto se rozhodnou již piercing nenosit, většina našich klientek však těhotenství s piercingem pupíku bez problémů absolvuje. Při dodržení základních pravidel není nutné se piercingu pupíku při těhotenství vůbec bát.

 

 

Anchor-Piercing.cz©Zpět na články...
Těhotenský piercing - těhotenský piercing z ohebného bioplastu
těhotenský piercing z ohebného bioplastu
Těhotenský piercing - těhotenský piercing hvězda
těhotenský piercing hvězda
Těhotenský piercing - těhotenský piercing houpací kůň
těhotenský piercing houpací kůň
Těhotenský piercing - těhotenský piercing nožky
těhotenský piercing nožky
Těhotenský piercing - těhotenský piercing srdce
těhotenský piercing srdce
Těhotenský piercing - těhotenský piercing
těhotenský piercing
Těhotenský piercing - těhotenský piercing černý
těhotenský piercing černý
Těhotenský piercing - těhotenský piercing růžový
těhotenský piercing růžový
Těhotenský piercing - těhotenský piercing čirý
těhotenský piercing čirý