Septum piercing

Septum piercing

Septum je název pro piercing nosní přepážky. Jedná se o piercing, jehož provedení je velmi rychlé, bolestivost tohoto zákroku je ale velmi individuální. Zatímco pro jednoho je aplikace nepříjemná a poměrně bolestivá, jiní ji snášejí velmi dobře a na výraznou bolest si nestěžují, slzení očí v době aplikace a několik desítek sekund po ní se však dostaví téměř u každého. I když máte perfektně rovný nos, můžete mít zakřivenou nosní přepážku (foto 1), což nemusí být z běžného pohledu vůbec viditelné. V případě výrazného zakřivení nelze Septum piercing provést tak, aby piercingový šperk působil souměrně a nikam nevybočoval. V takovém případě vám každý dobrý piercer tento druh piercingu odmítne provést, protože pro něj prostě nejste fyziologicky uzpůsobeni a nikdy by výsledek nevypadal dobře.


V době před zhruba deseti lety byl Septum piercing výsadou výhradně mužů, jeho výskyt navíc nebyl nijak častý. V dnešní době se Septum piercing nejvíce vyskytuje u mladých žen.

 

Pro Septum piercing se nejčastěji používají podkovy - Circular Barbells (foto 2), kroužky - Ball Closure Ring (foto 3), segmenty a případně i banánky (foto 4). Nejpraktičtějším typem šperku na zhojení bývá podkova, a to z několika důvodů. V případě že potřebujete piercing schovat, dá se podkova otočit směrem do nosních dírek a jednoduše ji během několika sekund před okolím skrýt. To ocení zejména lidé, kterým by tento druh piercingového šperku mohl působit problémy třeba v zaměstnání. Podkova se díky šroubovacím kuličkám i poměrně snadno nasazuje, na rozdíl třeba od segmentů kde se bez cizí pomoci většinou neobejdete. Z hlediska šperků je v poslední době trendy černá a zlatá barva a speciální kroužky pro Septum piercing, které bývají osázeny kamínky a disponují snadným uzavíratelným mechanismem (foto 5 a 6).

 

Pro septum piercing existují i speciální šperky ve tvaru "U" (foto 7), které se nosí pouze schované uvnitř nosu. Tento typ "U" je vhodný do dobře zhojeného piercingu a používá se v případech, kdy nositel tohoto piercingu nemůže nosit žádný viditelný šperk, ale nechce jej vyndávat, aby nedošlo zatažení piercingové dírky.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Septum piercing - křivá nosní přepážka
křivá nosní přepážka
Septum piercing - Podkova - Circular Barbells
Podkova - Circular Barbells
Septum piercing - kroužek
kroužek
Septum piercing - Septum
Septum
Septum piercing - kroužek Septum Swarovski Elements
kroužek Septum Swarovski Elements
Septum piercing - kroužek Septum Swarovski Elements
kroužek Septum Swarovski Elements
Septum piercing - piercingové šperky ve tvaru U
piercingové šperky ve tvaru U