UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Septum piercing

Septum piercing

Septum je název pro piercing nosní přepážky. Jedná se o piercing, jehož provedení je velmi rychlé, bolestivost tohoto zákroku je ale velmi individuální. Zatímco pro jednoho je aplikace nepříjemná a poměrně bolestivá, jiní ji snášejí velmi dobře a na výraznou bolest si nestěžují, slzení očí v době aplikace a několik desítek sekund po ní se však dostaví téměř u každého. I když máte perfektně rovný nos, můžete mít zakřivenou nosní přepážku (foto 1), což nemusí být z běžného pohledu vůbec viditelné. V případě výrazného zakřivení nelze Septum piercing provést tak, aby piercingový šperk působil souměrně a nikam nevybočoval. V takovém případě vám každý dobrý piercer tento druh piercingu odmítne provést, protože pro něj prostě nejste fyziologicky uzpůsobeni a nikdy by výsledek nevypadal dobře.


V době před zhruba deseti lety byl Septum piercing výsadou výhradně mužů, jeho výskyt navíc nebyl nijak častý. V dnešní době se Septum piercing nejvíce vyskytuje u mladých žen.

 

Pro Septum piercing se nejčastěji používají podkovy - Circular Barbells (foto 2), kroužky - Ball Closure Ring (foto 3), segmenty a případně i banánky (foto 4). Nejpraktičtějším typem šperku na zhojení bývá podkova, a to z několika důvodů. V případě že potřebujete piercing schovat, dá se podkova otočit směrem do nosních dírek a jednoduše ji během několika sekund před okolím skrýt. To ocení zejména lidé, kterým by tento druh piercingového šperku mohl působit problémy třeba v zaměstnání. Podkova se díky šroubovacím kuličkám i poměrně snadno nasazuje, na rozdíl třeba od segmentů kde se bez cizí pomoci většinou neobejdete. Z hlediska šperků je v poslední době trendy černá a zlatá barva a speciální kroužky pro Septum piercing, které bývají osázeny kamínky a disponují snadným uzavíratelným mechanismem (foto 5 a 6).

 

Pro septum piercing existují i speciální šperky ve tvaru "U" (foto 7), které se nosí pouze schované uvnitř nosu. Tento typ "U" je vhodný do dobře zhojeného piercingu a používá se v případech, kdy nositel tohoto piercingu nemůže nosit žádný viditelný šperk, ale nechce jej vyndávat, aby nedošlo zatažení piercingové dírky.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Septum piercing - křivá nosní přepážka
křivá nosní přepážka
Septum piercing - Podkova - Circular Barbells
Podkova - Circular Barbells
Septum piercing - kroužek
kroužek
Septum piercing - Septum
Septum
Septum piercing - kroužek Septum Swarovski Elements
kroužek Septum Swarovski Elements
Septum piercing - kroužek Septum Swarovski Elements
kroužek Septum Swarovski Elements
Septum piercing - piercingové šperky ve tvaru U
piercingové šperky ve tvaru U