UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Segmenty

Segmenty

Aktuálně existují dva druhy segmentů podle druhu uzavíracího mechanismu. Vzhledově jsou v uzavřeném stavu totožné. Dnes vám ukážeme, v čem jsou hlavní rozdíly a jaké jsou výhody a nevýhody konkrétního typu.


Segment je typ piercingového kroužku, který na první pohled vypadá jako celistvý kruh. Pro jeho otevření je nutné kroužek lehce roztáhnout a vyjmout jednu jeho část (foto 1 a 2). Na vyjímatelné části segmentu jsou malé čepy, které po vsazení zapadají do otvorů navrtaných v kroužku. Výhodou tohoto typu uzavírání je že se segment při nošení nemůže samovolně otevřít. Jeho nasazování ale může být u větších průměrů drátu poměrně složité a neobejdete se bez použití speciálních piercingových kleští (foto 3) na otevírání kroužků, případně nějakého domácího nástroje, kterým si otevření usnadníte. Tato varianta segmentu je nejvíce používaná, na čemž se podepisuje zejména přívětivá prodejní cena.

 

Poměrně nedávno se začal vyrábět tzv. hinge segment (foto 4), který se stává stále oblíbenějším. Jedná se o variantu, kdy je uzavíratelná část na jedné straně připevněna pohyblivým čepem. Při nasazování tak stačí zcela jednoduše pohyblivou část vyklopit (foto 5) a po nasazení opět zacvaknout, což vám zabere jen několik málo sekund. Není k tomu potřeba žádný nástroj ani speciální dovednosti. Tato varianta zapínání se osvědčila zejména u piercingu zvaném septum, protože manipulace se standardním segmentem bývá vzhledem k nepřístupnosti místa poněkud složitá. Nevýhodou může být, že se segment může nechtěně otevřít, pokud o něj výrazněji zachytíte. Vzhledem k náročnosti výroby je jeho pořizovací cena vždy vyšší než u standardního segmentu. Do nabídky jsme zařadili segmenty s jednoduchým otevíráním jak v podobě běžného kroužku, tak ve speciálních špercích určených pro septum, které jsou obvykle osazeny kamínky.

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Segmenty - klasický segment
klasický segment
Segmenty - klasický segment
klasický segment
Segmenty - kleště na otevírání piercingových kroužků
kleště na otevírání piercingových kroužků
Segmenty - segment se snadným zavíráním
segment se snadným zavíráním
Segmenty - kroužek v otevřené poloze
kroužek v otevřené poloze