UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Rozměry piercingových šperků

Rozměry piercingových šperků

V tomto článku se budeme věnovat rozměrům piercingových šperků, jako jsou labrety, banánky, tunely, plugy, kroužky a segmenty a vysvětlení jednotlivých údajů v jejich popisku.


Kroužky, podkovy a segmenty

 

Označení s kterým se u nás setkáváte v případě podkov a kroužků (foto 1) je například 1.6 x 10 – kulička 5mm. První údaj vždy značí průměr drátu piercingového šperku (A), druhý údaj potom vnitřní průměr šperku (B). Vnější průměr se neuvádí, velmi snadno se ale dá zjistit sečtením hodnot A+B, to znamená sečtením průměru drátu a vnitřního průměru šperku. Hodnota (C) potom značí maximální průměr piercingové kuličky, či jiného nástavce. U segmentů je značení naprosto totožné, pouze se u nich nesetkáme s kuličkou. Všechny rozměry jsou vždy uváděny v milimetrech, i když to za číslem není třeba výslovně napsáno.

 

 

Labrety

 

Označení s kterým se u nás setkáváte u labret je například 1.2 x 10 – kulička 3mm. První údaj vždy uvádí průměr drátu, druhý údaj potom délku šperku. Nejde ale o délku celkovou, jak je patrné z nákresu (foto 2), uvedená délka značí pouze vzdálenost mezi kuličkou a vrchní stranou disku. Pokud tedy chcete zjistit celkovou délku šperku, musíte v tomto případě sečíst délku tyčky 10mm s průměrem kuličky. Výška disku u labrety se standardně neuvádí, obvykle ale bývá 1-2mm. Pokud by pro vás byl přesný rozměr důležitý, není problém vám u konkrétního výrobku výšku disku přeměřit.

 

 

Činky a banánky

 

Obvyklé značení, s kterým se u nás setkáte u banánků a činek je například 1.6 x 10 – kulička 5mm. První údaj je opět průměr piercingového drátu. Druhý údaj značí délku piercingové tyčky, respektive vzdálenost mezi kuličkami našroubovanými na tyčce (foto 2). Samotná tyčka je vždy delší než je uváděno, protože na jejích obou koncích je závit. Ten je ale našroubovaný v těle kuličky a proto není nutné nikde délku závitu uvádět. Pro zjištění celkové délky šperku stačí sečíst délku tyčky a průměry obou kuliček.

 

 

Tunely a plugy

 

U tunelů a plugů se vždy uvádí pouze jeden údaj a to například 20mm. Tento údaj značí že plug nebo tunel má v místě na kterém pokožka na piercing dosedá průměr 20mm, což je právě místo které je rozhodující pro roztahování vašeho ušního lalůčku, jak můžete vidět na nákresu (foto3). Tunely a plugy, mohou mít v návaznosti na materiál, z jakého jsou vyrobeny různě řešené okraje a tak se jejich celkový průměr, či výška okrajů neuvádí neuvádí. V případě, že potřebujete znát například horizontální sílu tunelu či plugu, nebo výšky jejich okrajů, rádi vám jej na dotaz přeměříme a obratem sdělíme.

 

 

Nostrilky

 

U nostrilek ve tvaru kroužku se uvádí vždy průměr drátu a vnitřní průměr kroužku. Například ve tvaru 0.8 x 7mm. U ostatních nostrilek se vždy uvádí pouze průměr piercingového drátu, ostatní rozměry jsou univerzální a z hlediska délky by měly pasovat každému. U některých typů se můžete setkat s tím, že je navíc uveden průměr přední části což bývá nejčastěji kulička, hrot, nebo disk.

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Rozměry piercingových šperků - rozměry kroužků a podkov
rozměry kroužků a podkov
Rozměry piercingových šperků - rozměry banánků, činek a labret
rozměry banánků, činek a labret
Rozměry piercingových šperků - rozměry plugů a tunelů
rozměry plugů a tunelů