UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Piercingové šperky z chirurgické ocele

Piercingové šperky z chirurgické ocele

Problémem koroze se lidstvo zabývalo již před stovkami let. Výrazného pokroku ve výzkumu a vývoji korozivzdorných ocelí s obsahem chrómu a niklu se však dosáhlo teprve až na počátku 20. Století.  V této době byla vyvinuta nerezavějící ocel, z níž postupným vývojem vznikla chirurgická ocel vhodná pro biomedicínské aplikace. Dnes se z této oceli vyrábí například piercing, fixační šrouby kostí, celkové endoprotézy, neurochirurgické svorky, kardiostimulátory a mnoho dalších zdravotnických potřeb a implantátů.


Chirurgická ocel je poměrně pevná a velmi odolná vůči korozi. Existuje mnoho tříd nerezových ocelí. Pro výrobu piercingových šperků se často používá chirurgická ocel s označením 316L s vyšším obsahem chrómu, ta sice obsahuje nikl, nevylučuje ho ale do těla a nezpůsobuje záněty kůže. Pokud se u šperku z chirurgické ocele 316L setkáme s alergickou reakcí, je to většinou způsobeno mechanickým drážděním pokožky či používáním příliš agresivních čisticích prostředků. Další možností je, že je vaše tělo alergické na nikl. Alergická reakce se může projevovat zarudnutím, svěděním. Nevýhodou chirurgické oceli 316L je její poměrně vysoká hmotnost. U menších šperků hmotnost nehraje roli, ale u větších může docházet k nežádoucímu natahování tkáně, případně vás hmotnost může obtěžovat při nošení. V poslední době obliba chirurgické oceli mírně klesá a je nahrazována dražším titanem, který se však dá použít i do nezhojených a nových piercingů a je přibližně o polovinu lehčí. Chirurgická ocel 316L je však i v dnešní době díky své odolnosti a příznivé ceně stále nejrozšířenějším materiálem pro výrobu piercingových šperků. Piercingové šperky z chirurgické ocele 316L lze sterilizovat v parních i horkovzdušných sterilizátorech.

 

Někteří prodejci dodávají na trh levné piercingové šperky z nekvalitní a snadno tvárné oceli, která však obsahuje vysoký podíl síry a vyvolává nežádoucí reakce u lidí citlivých na nikl. Nošením takových piercingových šperků z levného nekvalitního materiálu může dojít k trvalému zdravotnímu poškození.

 

V našem eshopu naleznete pouze vysokojakostní chirurgickou ocel 316L s jasným původem od ověřených výrobců.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Piercingové šperky z chirurgické ocele - BCR kroužky z chirurgické ocele 316L
BCR kroužky z chirurgické ocele 316L