UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Piercingové šperky z akrylátu

Piercingové šperky z akrylátu

Akrylát je též známý pod názvem PMMA, Polymethylmethakrylát, či akrylátové sklo. Byl vyvinut v roce 1928 a uveden na trh společností Rohm and Haas v roce 1933. Jedná se o průhledný polymer s vlastnostmi termoplastu. Termoplast je druh plastu, který lze při určité teplotě tvarovat, stává se ohebným až tekutým. Po zchlazení se stane opět pevným, přičemž tyto změny tvárnosti lze opakovat.


 

Běžné termoplasty tají v rozmezí teplot od 100 °C do 130 °C. Zvyšováním teploty termoplast měkne a stává se díky tomu snadno tvarovatelným například lisováním či odléváním do forem. Toto jej předurčuje pro výrobu konstrukčně složitých součástek, při výrobě krytů přístrojů, zasklívání oken dopravních prostředků a též se používá v lékařském průmyslu.

 

 

Nejcharakterističtější vlastností PMMA je jeho čirost a naprostá bezbarvost i v tlustých vrstvách. To umožňuje nejen jeho dokonalou průhlednost, ale i snadné vybarvování. Odolností proti povětrnosti předčí PMMA všechny běžné termoplasty. I po mnohaletém působení podnebí dochází jen k minimálním změnám jeho povrchu a zbarvení. PMMA má výborné mechanické a elektroizolační vlastnosti, odolává vodě a kyselinám. Neodolává koncentrovanějším kyselinám a hydroxidům. Rozpouští se v aromatických a chlorovaných uhlovodících, esterech, ketonech, etherech. Dá se dobře mechanicky obrábět. Tepelná odolnost bez zatížení je kolem 80 °C. Je zdravotně nezávadný a rovněž je výhodou snadné spojování PMMA lepením. Má poměrně nízkou povrchovou tvrdost a lze ho tak snadno poškrábat.

 

 

Z hlediska piercingu se z PMMA nejčastěji vyrábí tunely, roztahováky, plugy a kuličky. Výhodou tohoto materiálu je lehkost, velmi hladký povrch a možnost vyrábět jej v mnoha barevných variantách a stupních průhlednosti. Nevýhodou PMMA je jeho křehkost, používá se tak na výrobu šperků o větších průměrech materiálu aby tak snadno nedocházelo k jejich poškození.

 

 

Materiál je poměrně měkký, hodí se tak skvěle na výrobu piercingových kuliček s širokou škálou použití, zejména při aplikaci v ústech oceníte, že kuličky z akrylátu nepoškozují při kontaktu se zuby zubní sklovinu.

 

 

Tento materiál není zdraví škodlivý a nevyvolává alergické reakce. Šperky z tohoto materiálu jsou vhodné pouze do zhojených piercingů, neboť se nedají sterilizovat v horkovzdušných ani parních sterilizátorech. Vystavení vysokým teplotám, stejně jako některým dezinfekcím může poškodit jejich povrch.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Piercingové šperky z akrylátu - roztahovák z akrylátu
roztahovák z akrylátu
Piercingové šperky z akrylátu - tunel z akrylátu
tunel z akrylátu
Piercingové šperky z akrylátu - piercingové kuličky z akrylátu
piercingové kuličky z akrylátu