UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Piercing pupíku

Piercing pupíku

Piercing pupíku patří mezi nejčastěji vyskytované. Jeho provedení je poměrně nenáročné a bolestivost malá. Provést se dá v podstatě na jakémkoliv místě okraje pupíku i v jeho blízkosti, pokud má váš pupík ovšem vhodný tvar. Některé tvary pupíků nejsou svou anatomií pro piercing vůbec vhodné, to by měl každý zkušený piercer poznat, poradit a případně vám piercing i odmítnout provést. Nevhodný pupík pro provedení piercingu mohou mít například lidé s vrozenou vadou, lidé obézní či po prodělané pupeční kýle nebo i některých chirurgických zákrocích.


Nejčastěji se setkáváme s požadavkem provést vpich přes horní kožní řasu vertikálně směrem do středu pupíku. Pro tento druh piercingu lze použít celá řada piercingových šperků, nejvíce se používají speciální banánky. Na začátek nepoužíváme žádné ozdobné šperky, ale pouze základní provedení z titanu, které zaručuje dobré hojení a snadno se čistí. Též nedoporučujeme velké šperky, o které byste v době hojení zachytávali. Banánky existují v různých rozměrech. Standardní síla drátu u šperků pro piercing pupíku je 1.6mm. V žádném případě nedoporučujeme používat piercingové šperky o menším průměru drátu, protože by mohlo docházet k zarůstání do tkáně a následnému odrůstání až úplnému vyloučení piercingu z těla. Tento problém může nastat i u typu 1.6mm, pokud by byl použit piercingový šperk o malé délce jako například 6mm. U příliš dlouhého šperku zase hrozí zdlouhavé a komplikované hojení. My standardně používáme banánky o délce 10mm, po zhojení se banánek může vyměnit za kratší, je-li to potřeba.

 

 

Celkové zhojení piercingu pupíku někdy může být celkem zdlouhavé a i při správné péči může u některých uživatelů trvat klidně i rok. Výměnu původního šperku za větší či zdobnější doporučujeme nejdříve za půl roku. Vše je ale individuální a záleží na momentálním stavu vašeho piercingu a na doporučení vašeho piercera.

 

 

Piercing vás při hojení sice nebude nijak obtěžovat, místečko kolem něj, ale může být poměrně dlouho načervenalé a na tyčce šperku se mohou tvořit drobné stroupky. Místo je třeba pravidelně omývat antibakteriálním mýdlem a dodržovat běžnou hygienu. Během několika prvních dní doporučujeme piercing přelepit kouskem čisté gázy a sundávat ji pouze po dobu spánku a při umývání. Často se setkáváme s dotazem, zda čerstvému piercingu pupíku nemůže uškodit koupání v moři. Dle naší zkušenosti je působení mořské vody prospěšné a obvykle výrazně hojení piercingu urychlí. To co doma nemůžete vyléčit za několik měsíců, může mořská voda zvládnout za pár dní. Je však třeba dát si pozor aby piercing nepřicházel do kontaktu s příliš znečištěnou vodou, případně se znečištěným pískem při ležení na pláži.

 

Občas se setkáváme s dotazem, zda je skutečně pravda že piercing pupíku může zapříčinit neplodnost či časté migrény. Tyto fámy se kdysi objevily na internetu a od té doby jsou zdařile předávány dál jako zaručená věc i v různých magazínech kde se články snaží tvářit odborně, ale obvykle je píšou lidé, kteří nemají s piercingem sebemenší zkušenost. Můžeme k tomu pouze uvést, že jde skutečně o nepodložené fámy, které se nezakládají na pravdě.

 

 

Anchor-Piercing.cz©Zpět na články...
Piercing pupíku - kroužek
kroužek