UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Piercing jazyka

Piercing jazyka

Piercing jazyka patří k těm méně bolestivým, poměrně snadno se hojí a komplikace přicházejí pouze výjimečně. U piercingu jazyka rozlišujeme několik druhů provedení. Nejběžnější je vedení vpichu skrz jazyk (foto 1), přičemž je umístění šperku podélně vystředěno. Můžeme se ale setkat i více šperky za sebou (foto 2), případě mohou být umístěny v páru i blíže k okraji jazyka (foto 3). Vzniklá dírka v jazyku se dá značně roztahovat, že je do ní možné dokonce vložit i tunel (foto 4). Méně typické a většinou velmi nepraktické je horizontální propíchnutí jazyka. Pro piercing jazyka se nejčastěji používají činky (Barbell), ojediněle se u zákazníků setkáváme s požadavkem na nošení kroužku či podkovy. Piercing jazyka se obvykle provádí pomocí speciálních kleští s očky, skrz které je veden vpich kanylou. Provedení bývá velmi rychlé, většina zákazníků má velké obavy z realizace, které se jim však po provedení piercingu zdají jako nenaplněné.


U piercingu jazyka se zpočátku vytvoří otok, který přetrvává obvykle 3-5 dnů. Proto vám každý dobrý piercer umístí do jazyka delší tyčku, než se zdá, že je potřeba. Počítá totiž s vytvořením otoku a nechává tak tkáni dostatečný prostor aby nedocházelo k tlačení na piercingový šperk. Otok se dá poměrně dobře zmírnit pomocí cucání kostky ledu, či pití studených nápojů. U některých jedinců se po dobu prvních dvou dnů od provedení piercingu jazyka může objevovat zhoršená artikulace.  Velmi dobře se nám osvědčil sprej na piercing jazyka Prontolind, kterým si ústa několikrát za den můžete dezinfikovat. Urychlíte tím hojení a téměř vyloučíte riziko infekce.

 

Jak otok postupně opadává, mění se tyčka za kratší. Když otok zcela zmizí, vymění se tyčka za konečnou délku, která už vám v jazyku zůstane.  Po dobu hojení piercingu jazyka je vhodné omezit kouření, a po jídle nebo i po cigaretě si vždy ústa vypláchnout ústní vodou, nebo ještě lépe sprejem přímo určeným na piercing jazyka. I když se vám bude zdát, že se piercing zahojil již po několika dnech, na výměnu délky je potřeba počkat alespoň 3-4 týdny. První dny pro vás může být piercing nepříjemný po ránu, nebo při jídle. Z důvodu otoku pro vás může být o něco složitější i mluvení.  Během těchto dnů byste měli zvolit takovou stravu, která se vám bude snadno jíst, ideální je si ji vždy nakrájet na malé kousky a kousat vždy jen na jedné straně, aby pro vás stravování nebylo nepříjemné, a abyste se tak i vyvarovali nechtěného skousnutí piercingu.  Není vhodné minimálně první měsíc piercing vyndávat, vpich by se vám totiž mohl velice rychle zacelit a piercingový šperk by již nemusel jít znovu do vpichu nasadit. Oblíbenost piercingu jazyka do značné míry pramení z pozitivní stimulace při provádění orálního sexu partnerovi, než se ale piercing jazyka zcela zhojí, doporučujeme tuto aktivitu dočasně vynechat.

 

V případě že používáte kovové kuličky a máte moc dlouhou tyčku činky, či si s piercingovým šperkem často hrajete způsobem, že ho vystrkujete z úst před rty, může se stát, že bude mít tato činnost negativní dopad na vaši zubní sklovinu. V takovém případě doporučujeme použít akrylové kuličky, které jsou měkké a poškození zubů u nich nehrozí.  Akrylové kuličky jsou vyrobeny z měkkého materiálu, jejich pořizovací cena je nízká, nevydrží ale logicky tak dlouho jako kuličky kovové. Lze použít i akrylová či bioplastová tyčka, není to ale nutností. Akrylové kuličky na vhodně dlouhé kovové tyčce většinou zcela postačují k tomu, aby vaše zuby nijak netrpěly. Pokud máte tyčku piercingové činky vhodně dlouhou, ke kontaktu kuliček a zubů nedochází a tudíž vašim zubům žádné riziko nehrozí. Doporučujeme občasně kuličky piercingu kontrolovat, zda se nepovolují.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Piercing jazyka - nejběžnější piercing jazyka
nejběžnější piercing jazyka
Piercing jazyka - piercing jazyka
piercing jazyka
Piercing jazyka - Venom piercing
Venom piercing
Piercing jazyka - tunel v jazyku
tunel v jazyku
Piercing jazyka - Sprej na piercing jazyka
Sprej na piercing jazyka