UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Piercing bradavky

Piercing bradavky

Piercing bradavky začíná být opět velmi oblíben a to převážně u mladých žen. V poslední době se s požadavkem na jeho provedení setkáváme dokonce častěji než u piercingu pupíku. Některé dámy chtějí mít piercing obou bradavek, aby bylo všechno pěkně symetrické, jiné se spokojí pouze s jednou propíchnutou bradavkou. Dnes si ukážeme nejčastější typy piercingových šperků pro piercing bradavky a nejběžnější provedení.


Nejvhodnějším šperkem do čerstvého piercingu bradavky je jednoznačně rovná činka neboli Barbell (foto 1), vyrobená z titanu. Ideálně se na čerstvý piercing bradavky používá pouze materiál o průměru drátu 1.6 mm. Tenčí materiál je nevhodný, protože bývá nepříjemný na nošení a tělo ho může ve výjimečných případech i zcela vyloučit. Délka činky vždy záleží na konkrétním tvaru a velikosti bradavky, obvykle se pohybuje u mužů od 10mm do 12mm a u žen od 14mm do 18mm. Bradavku je potřeba v klidovém stavu změřit a použít o přibližně 3 až 4 milimetry delší tyčku. Kvůli čistění a dobrému hojení je třeba na začátek vždy zvolit delší tyčku piercingového šperku, po zhojení se piercing mění za kratší. Zhojení může v některých případech trvat i několik měsíců. Starší ženy a ženy po dětech mají obvykle na provedení tohoto typu piercingu daleko vhodnější bradavky a díky tomu je doba hojení významně kratší.

 

 

Po zhojení se samozřejmě dá činka vyměnit za spoustu typů jiných piercingů a též i roztahovat až do extrémních průměrů. Běžně se používají různá provedení BCR kroužků (foto 2), podkovy, segmenty i speciální šperky vyrobené pro piercing bradavky (foto 3 a 4). U větších průměrů jsou kvůli váze používány lehčí materiály, jako je akryl, nebo titan. I když to nebývá vůbec časté, jsou uživatelé, kteří si do bradavek po roztažení nechají dát dokonce i tunely, je však třeba nechat si je vyrobit na zakázku. Klasické tunely do uší nejdou použít, protože nejsou dostatečně široké. U mužů převažuje právě roztahování bradavek, u žen dominují spíš rozličné ozdoby a šperky často s množstvím třpytivých kamínků. Vzhledem k tomu, že se piercing bradavek opět vrací do módy, zvětšuje se úměrně tomu i nabídka šperků od výrobců piercingu.

 

 

Ženy se často ptají, zda jim piercing bradavky bude vadit v době těhotenství. Ve většině případů je nutné si piercing vyndat až v době kojení, v těhotenství samotném piercing obvykle ničemu nevadí. V některých případech se dá po ukončení kojení šperk nasadit bez problémů zpět, ve většině případů se dírka po vyndání šperku velice rychle zacelí a pro nošení šperku je třeba provést vpich znovu.

 

 

Existuje spousta žen, které mají tzv. vpáčené bradavky. Jedná se o často již vrozenou deformaci prsu, kdy není střed bradavky vystouplý, jak je to obvyklé, ale je naopak zapadlý dovnitř (foto 5). To někdo může vnímat jako neestetické a též může docházet k problémům při kojení. Ženy často tuto drobnou odchylku vnímají velmi intenzivně, jsou z toho zoufalé a podstupují chirurgické zákroky, aby vzhled svých bradavek změnily. Ve většině případů jim může velmi dobře pomoct jednoduchý piercing bradavky. Při správném provedení vpichu se po zasunutí piercingového šperku střed bradavky vysune směrem ven a bradavka vypadá zcela normálně (foto 6). Aplikace piercingu je v tomto případě složitější a je třeba více zkušeností, dosažený výsledek je většinou daleko lepší a nesrovnatelně levnější než provedení chirurgického zákroku.

 

 

U piercingu bradavky se i u několikaletého zhojeného piercingu může stát, že se piercing podráždí například vniknutím nějaké nečistoty, nebo zatržením šperku o oděv. Okolí piercingu většinou zarudne a zduří. Často je třeba v takových případech postupovat stejně, jako by byl piercing zcela čerstvý a mnohdy i komplikovanější šperk opět vyměnit za obyčejnou titanovou činku a počkat až se okolí piercingu opět uklidní.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Piercing bradavky - piercing bradavky rovná činka
piercing bradavky rovná činka
Piercing bradavky - piercing bradavky BCR kroužek
piercing bradavky BCR kroužek
Piercing bradavky - piercing bradavky
piercing bradavky
Piercing bradavky - piercing bradavky
piercing bradavky
Piercing bradavky - vpáčená bradavka
vpáčená bradavka
Piercing bradavky - vpáčená bradavka po aplikaci piercingu
vpáčená bradavka po aplikaci piercingu