UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 17.08. do 25.08. máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat následující dny. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Medusa piercing

Medusa piercing

První kdo provedl piercing typu philtrum a pojmenoval ho názvem Medusa pod kterým ho známe dodnes byl původem Čech jménem Tomáš Brázda. Narodil se v Československu v roce 1965. Z politických důvodů uprchl s rodinou do Kanady. Piercingu se začal profesionálně věnovat v roce 1991 a v roce 1994 založil vlastní piercingové studio v Torontu pod názvem Stainless Studios Body Art. Tom Brazda je známý především pro svůj přínos v rozvoji a zdokonalení aplikace piercingu a piercingových nástrojů. Je průkopníkem piercingu typu Christina, T-bar a Medusa. Je považován za jednoho z umělců kteří definovali průmysl tělesných modifikací.


 

 

Medusa piercing prochází středem drážky nad horním rtem a je veden kolmo do tkáně. Správný anatomický název tohoto piercing je filtrum, termín medusa se ale natolik uchytil, že se s označením filtrum téměř nesetkáme. Pro správné provedení medusa piercingu je velmi důležité vhodné symetrické umístění. Nejčastěji se na tento piercing používají labrety, dají se ale též použít i kroužky a další šperky, i když s tímto řešením se nesetkáváme příliš často. Vzhledem k umístění v ústech je dle našich zkušeností žádoucí používat bioplastové labrety, které šetří vnitřní tkáň úst. Po propíchnutí se většinou objevuje mírný otok, proto je třeba použít delší labretu a po splasknutí otoku vyměnit za kratší variantu.

 

Během hojení se na piercingu a v jeho okolí mohou tvořit malé stroupky, tvoří se z čiré, až bílé tekutiny, kterou tělo produkuje po dobu hojení. Nejedná se tedy o “hnis” jak se většina lidí mylně domnívá. Tyto případné stroupky je nutné pravidelně několikrát denně podle potřeby omývat vodou s antibakteriálním mýdlem, roztokem mořské soli, nebo nejlépe roztokem na čištění ran "PRONTOSAN". Pro snadné čištění je vhodné použít čistou gázu nebo vatové tyčinky. Kůže v těsném okolí piercingu  může být během hojení lehce začervenalá, což nemusí znamenat, že je něco v nepořádku. V žádném případě nedoporučujeme případné stroupky nebo lehké zarudnutí maskovat pudrem, ani make-upem. Po dobu hojení doporučujeme omezit kouření, a po jídle či případně i po cigaretě vypláchnutí ústní vodou. I když se vám bude zdát, že se piercing zahojil již po několika dnech, na výměnu délky je potřeba počkat alespoň 3-4 týdny.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz©Zpět na články...
Medusa piercing - medusa piercing
medusa piercing
Medusa piercing - medusa piercing
medusa piercing
Medusa piercing - medusa piercing
medusa piercing