UPOZORNĚNÍ! Vážení zákazníci, od 31.07.2020 do 10.08.2020 máme dovolenou. Vašim objednávkám se budeme věnovat následující den. Děkujeme za pochopení.
Zavřít

Jak pečovat o nový piercing

Jak pečovat o nový piercing

Existuje mnoho rad a návodů, jak se starat o nový piercing. Každý piercer má své postupy a pokud byste měli nějaké dotazy ohledně piercingu a během jeho hojení si s něčím nevěděli rady, měli byste se vždy jako první obrátit na piercera, který vám piercing dělal. Zde se můžete seznámit s doporučením, které dáváme našim zákazníkům my.


Hned na začátku je potřeba si uvědomit, že neexistuje žádný univerzální "recept", jak se o nový piercing starat a je nutné ke každému piercingu přistupovat individuálně. V první řadě je potřeba vždy rozlišovat, o jaký typ piercingu se jedná, neboť některé typy se hojí velice rychle, zato jiné vyžadují velmi důkladnou péči a kompletní zhojení může trvat i několik měsíců.


Většina piercingů se začíná hojit až po několika dnech od jejich provedení. Během hojení se na piercingu a v jeho okolí mohou tvořit malé stroupky, tvoří se z čiré, až bílé tekutiny (tkáňový mok), kterou tělo produkuje po dobu hojení. Nejedná se tedy o “hnis” jak se většina lidí mylně domnívá. Tyto případné stroupky je nutné pravidelně několikrát denně podle potřeby omývat vodou s antibakteriálním mýdlem, roztokem mořské soli (čistá bílá sůl z mrtvého moře, rozpuštěná ve vodě, 1%-ní roztok) nebo nejlépe roztokem na čištění ran "PRONTOLIND", či STUDEX. Pro snadné čištění je vhodné použít čistou gázu nebo vatové tyčinky. Kůže v těsném okolí piercingu může být během hojení lehce začervenalá, což nemusí znamenat, že je něco v nepořádku. V žádném případě nedoporučujeme případné stroupky nebo lehké zarudnutí maskovat pudrem, ani make-upem.

Mezi lidmi existuje mnoho pověr ohledně piercingu, většina se však nezakládá na pravdě. Často se setkáváme s tvrzením, že když s novým piercingem nebudete pohybovat, tak vám ke kůži "přiroste". To není samozřejmě pravda! Je ovšem vhodné s piercingem občas pohnout kvůli lepšímu pročištění, ale musíte jej předem omýt od případných stroupků. Po dobu hojení dbejte zvýšené opatrnosti, abyste se nezachytili o piercing při převlékání, ručníkem apod. Nový  piercing  v žádném případě nevyndávejte ani při čištění, dokud se úplně nezahojí. Doba hojení je individuální a záleží také, o jaký piercing se jedná. Piercing nemažte žádnými mastmi, ani Bactrobanem, kalciovou mastí, nebo Framykoinem! Nepoužívejte ani peroxid, tea tree oil ap. Minimálně první měsíc nenavštěvujte bazén, solárium ani saunu, omezte i sportovní aktivity, neboť piercingu během hojení výrazně neprospívá pot. Pokud se nedokážete pocení vyvarovat, nebo máte nový piercing během letních měsíců, je nezbytné co nejčastěji otírat okolí piercingu, aby se zde pot nezadržoval. Když si piercing vyndáte a nepůjde vám nasadit zpět, co nejdříve navštivte svého piercera. Piercing se může velice rychle zacelit a pak není již možné jej nasadit, pouze provést znovu (pokud se jedná o piercing nosu, je ideální si v tomto případě nasadit provizorně alespoň klasickou rovnou náušnici, která se běžně používá do uší, neboť piercingová nostrila se vám díky svému zahnutí oproti běžné náušnici bude velmi komplikovaně nasazovat). Kuličky a hroty na piercingu jsou šroubovací (mimo kroužku s jednou kuličkou, segmentu, nebo nostrilky), proto je občas kontrolujte, jestli se nepovolují.

Piercing pupíku musíte navíc alespoň prvních 3-5 dnů přelepovat, nejlépe kouskem čisté gázy, není vhodné použít pouze neprodyšnou náplast a jen při umývání a spánku jej ponechte odkrytý.

U piercingu rtu se zpočátku okolo piercingu může vytvořit lehký otok, proto je také na zhojení použit delší piercing, v případě kroužku větší průměr, a po zhojení které trvá zhruba 4-6 týdnů se mění za kratší. Pokud by se vám však vytvořil větší otok a potřebovali jste ještě delší (větší) náušnici, co nejdříve navštivte svého piercera. Případný otok lze zmírnit studeným obkladem.

U piercingu jazyka se zpočátku vytvoří otok, který přetrvává obvykle 3-5 dnů. Proto je také piercing delší, a po zhojení je vhodné jej vyměnit za kratší. Po tuto dobu je vhodné omezit kouření, a po jídle (případně i po cigaretě) si vždy ústa vypláchnout ústní vodou! I když se vám bude zdát, že se piercing zahojil již po několika dnech, na výměnu délky je potřeba počkat alespoň 3-4 týdny. První dny pro vás může být piercing nepříjemný po ránu, nebo při jídle. Během těchto dnů byste měli zvolit takovou stravu, která se vám bude snadno jíst, ideální je si ji vždy nakrájet na malé kousky a kousat vždy jen na jedné straně, aby pro vás stravování nebylo nepříjemné, a abyste se tak i vyvarovali nechtěného skousnutí piercingu.  Nedoporučujeme také si s piercingem “hrát” tak, že do něj záměrně budete kousat. Pokud se však přece jen tomuto nedokážete vyhnout, můžete si u nás zakoupit náhradní plastové kuličky, které nemají žádný negativní vliv na zubní sklovinu. Minimálně měsíc piercing nevyndávejte, neboť by se vám velice rychle mohl zacelit. To se však může stát, i pokud jej máte delší dobu, proto je vhodné jej vyndávat v případě potřeby vždy jen na co nejkratší čas. Kuličky jsou šroubovací, proto je občas kontrolujte, jestli se nepovolují.

 

 

 

Anchor-Piercing.cz ©Zpět na články...
Jak pečovat o nový piercing - piercing nosu
piercing nosu
Jak pečovat o nový piercing - piercing obočí
piercing obočí
Jak pečovat o nový piercing - piercing úst
piercing úst
Jak pečovat o nový piercing - piercing ucha
piercing ucha
Jak pečovat o nový piercing - piercing nad rtem
piercing nad rtem
Jak pečovat o nový piercing - piercing jazyka
piercing jazyka
Jak pečovat o nový piercing - sprej na ošetření piercingu
sprej na ošetření piercingu